Lazio 1:2(1:1) Inter
Inter

Josip Piršljin • nedjelja, 10.05.2015.

U zadnjem susretu nedjeljnog programa 35. kola Serie A Inter je pobijedio Lazio u Rimu. Nerazzurri su pola sata imali dva igrača više, no teško su došli do tri boda.

Milanski klubovi osvojili su šest bodova protiv rimskih u 35. kolu talijanskog prvenstva. Nakon što je Milan svladao Romu, isto je uspjelo Interu protiv Lazija na Olimpicu. Mancinijeva momčad je zadnjih pola sata imala dva igrača više i uspjela je zabiti za konačnih 2:1 i sada je na samo dva boda manje od šestog mjesta koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu.

Mancini je ovog puta dao Mateu Kovačiću svih 90 minuta, dok je Marcelo Brozović ušao tek u sudačkoj nadoknadi. Kovačić je odigrao vrlo dobro, a bio je i asistent Hernanesu za pobjednički pogodak.

Domaći su krenuli odlično jer su već u osmoj minuti imali vodstvo. Na asistenciju Andersona pogodak je postigao Candreva, ali sve se promijenilo u 24. minuti kada je Lazio ostao bez prvog igrača. Zbog grubog starta crveni karton je dobio Mauricio, a odmah potom je Inter izjednačio.

Slobodni udarac je vrlo lijepo izveo Hernanes i prizemnim udarcem pronašao put do mreže Marchettija. Domaći vratar je potom u 61. minuti skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton, ali s bijele točke nije bio precizan prvi strijelac Intera Icardi. S dva igrača više Inter je dugo lomio otpor Biancocelesta, no uspio je zabiti u 84. minuti kada je Kovačić poslao loptu Hernanesu koji se sjurio prema Berishi i poentirao za 1:2.

• Obrisan korisnik10.05.2015. u 22:58
    sramotna pobjeda intera...ne mogu dobiti 2x parmu,doma chievo prošlo kolo,cagilari ih dobio 4-1 u milanu..i onda prije 2 kola dobe udinese s 2 igrača više i to jedva i sad ponovo uz 2 igrača više i penal izvukli jedva pobjedu...mogu oni dovest koga god žele ali s mancinijem na klupi neće nikad... [više na forumu]