MAXtv Prva liga, 35. kolo, 24.05.2015, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 1.000
Split

Splitovci po prvi puta do gostujućeg slavlja protiv Lokomotive, Erceg i Rog za uvjerljivih 3:0

Mihaela Bradovski • nedjelja, 24.05.2015.

Erceg s dva pogotka i Rog s jednim te Ante Rukavina drugim žutim kartonom skrojili su uvjerljivu 3:0 pobjedu Splita na terenu Kranjčevićeve. Gosti su stigli do satisfakcije nakon poraza u Kupu dok je Lokomotiva propustila čekirati kartu za Europu...

Goran Roce
86'
15
Mario Kvesić
86'
7
Ivan Jukić
88'
Zoran Vulić

Nakon produžetaka i poraza u finalu Kupa protiv Dinama, nogometaši Splita stigli su do zagrebačkog slavlja. S tri pogotka u završnih desetak minuta stigli su do uvjerljive pobjede nad Lokomotivom koja je ovim domaćim posrtajem produžila nade Zagreba za plasman u Europu.

Početak Lokomotivinog kraja započeo je u 79. minuti kada je Erceg glavom iz blizine pogodio suprotan kut, a sve na dodavanje Rugaševića, da bi dvije minute kasnije drugi žuti zaradio Ante Rukavina te tako gurnuo goste prema uvjerljivoj pobjedi.

Sedam minuta prije isteka 90 minuta u strijelce se još jednom upisuje Erceg, ovoga puta ubačaj stiže s desne strane, autor je Bagarić, a dvostruki strijelac prima loptu, puca nakon jednog koraka i baca Lokomotivu na koljena.

Točku na i stavio je Rog u 86. minuti kada neometan na najbolji način koristi Vidovićev sprint i ulazak u kazneni prostor s lijeve strane. Prije pogotka Roga još je i Cikalleshi bio u izglednoj prilici za povećanje vodstva, no njegov udarac Zelenika je uspio zaustaviti.

Unatoč posjedu lopte Lokomotiva je tako upisala uvjerljiv poraz, a pamtit će promašaje Gržana u 26. na dodavanje Kolara, akciju Kolara, Gržana i Begonje u 45. kada je uklizavanjem u loptu u posljednji trenutak akciju zaustavio Vrgoč te još dvije poluprilike Gržana u nastavku, u 58. nakon solo prodora te u 70. kada je pucao preslabo, ravno u ruke Zagorca.

U posljednjem kolu Split dočekuje Hajduk, dok će se za preostalu poziciju koja vodi u Europu Lokomotiva boriti na Stanovima, a Zagreba na vlastitom terenu protiv sastava iz Pule.