MAXtv Prva liga, 36. kolo, 29.05.2015, 19:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 15.000
Rijeka

Dinamo završio sezonu bez prvenstvenog poraza, u posljednjem kolu pregažena Rijeka

Branimir Korać • petak, 29.05.2015.

Dinamo je u stilu završio ovu sezonu i u posljednjem susretu nanio Riječanima visok poraz 4:0. Ove sezone Modri u prvenstvu nisu upisali nijedan poraz, a do pobjede su ih vodili s dva gola Pjaca te s po jednim Taravel i Soudani...

Hajdukov doseg iz 1950. godine kada je završio sezonu bez ijednog prvenstvenog poraza Dinamo je ponovio ove sezone. 26 pobjeda i deset remija uz impresivnu gol razliku 85:21 učinak je Dinama ove sezone, a da nije bilo nekih neozbiljnih nastupa i lošeg pristupa, učinak bi bio još impresivniji. No, na kraju sezone Dinamo je samo potvrdio da je za nekoliko koraka ispred ostalih ponovno pregazivši prvog pratitelja i to s 4:0.

Izuzev u prvom susretu finala Kupa prošle sezone, Rijeka je u Maksimiru vrlo loše prolazila, Dinamo je bio za klasu bolji i potpuno zasluženo je bilježio pobjede.

I u ovom susretu Dinamo je bio uvjerljiv i visoko je slavio iako je igrao bez Angela Henriqueza svojeg prvog napadača i najopasnijeg igrača.

Počelo je savršeno po Dinamo koji je poveo već u drugoj minuti. Ante Ćorić ušao je u 16 metara i pokušao pogoditi, međutim nije imao dovoljno prostora i vratio je loptu za Marka Pjacu koji uz ne baš najbolju reakciju Ivana Vargića zabija za 1:0.

Odmah nakon postignutog pogotka mogao je Dinamo doći do povećanja vodstva, ali Samardžić je u posljednji trenutak izbio loptu i spriječio povećanje vodstva da bi ubrzo zaprijetila i Rijeka preko Tomasova, ali Eduardo i Ademi nisu dopustili ulazak lopte u mrežu.

U 27. minuti Dinamo je ipak povećao vodstvo. Nakon kornera koji je izveo Machado, Taravel je bio u skoku i glavom, poslao loptu prema golu, ona se odbila od grede iza gol linije i Modri su povisili prednost.

Do kraja prvog poluvremena pokušavali su Riječani smanjiti zaostatak, no u tome nisu uspjeli.

U drugom dijelu Dinamu je trebalo 20 minuta da dođe do trećeg pogotka. Ogroman posao obavio je Jozo Šimunović koji je sa Soudanijem povukao kontru, a onda ga je srušio u 16 metara Mitrović i dosuđen je kazneni udarac. realizirao ga je Pjaca i povisio na 3:0.

Deset minuta kasnije Vargić i četvrti puta vadi loptu iz svoje mreže. Machado je odlično proigrao Soudanija koji ulazi u 16 metara i zabija za konačnih 4:0.

U završnici susreta slavljeničko raspoloženje pokvario je odlazak s klupe Zorana Mamića. Nakon toga u igru je ušao Ognjen Vukojević koji je tako odigrao svoje posljednje minute u dresu Dinama.

• Sensation30.05.2015. u 23:05
    vahu jspominjem, ali i dosta ljudi koji prate nogomet s razlogom. ne zbog villareala, ne zbog nekih strasnih rezultata, nego zbog toga sto je imao jedan od losijih igrackih kadrova i unatoc tome nije skidao gace vec unaprijed i van nasih granica. i sam vjerovatno znas, iako imas majmuna za avatara... [više na forumu]
    Sensation
  • Obrisan korisnik30.05.2015. u 11:08
    Uff šta volim ove šta zazivaju Vahu, a pogledali su ukupno 3 utakmice za njegova mandata. Tu vrijedi ona... 3 puta izrečena laž postaje istina. Negledljiv nogomet koji na kraju isto tako nije polučio rezultat u Europi! Stalno se vraća na utakmicu s Villarealom u Maksimiru kada su španjolci maltene... [više na forumu]
  • Sensation30.05.2015. u 06:38
    dosta vas je ukurcu. ozbiljnoovi veliki dinamovci koji po forumu pisu da je odlicno sto nisu imali poraz u nasoj ligi, ali i ovi koji pljuju. da skratim, sve je to zalosno i za kurac. zalosno je sto imamo tako jadnu ligu da dinamo lagano prosta. i zalosno je sto neki misle da je to nesto posebno... [više na forumu]
    Sensation
  • Obrisan korisnik29.05.2015. u 23:38
    kao prvo ja nigdje nisam rekao da sam zadivljen zokijem i njegovim vođenjem, ali ako netko ima nekakve rezultate, ja sam u stanju to priznat, bez obzira što mislio u toj osobi. pod dva, ti očito nisi gledao niti jednu utakmicu dnipra i hajduka kad kažeš da je kalinić u hnl-u radio čuda slična onima... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.05.2015. u 23:15
    1. Ako si gledao tu utakmicu, bila je potpuno izjednačena i mogla je jedna lopta vrlo lako otići na Hajdukovu stranu, Dnipro i nije imao izrazite prilike. Druga stvar je što ta lopta nije ušla. Kad ispadneš za gol, možeš reći da je bilo "umalo". Nije ni Kostarika imala šanse protiv Nizozemske na SP... [više na forumu]