MAXtv Prva liga, 36. kolo, 30.05.2015, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 7.000

Simona Margetić • subota, 30.05.2015.

Osijek će i naredne sezone igrati u elitnom razredu hrvatskog nogometa, zahvaljujući pogotku Vojnovića s bijele točke u 87. minuti.

Ivo Šušak za ovako važan susret na Gradskom vrtu nije mogao računati samo na Bralića koji odrađuje crveni karton, dok je Ante Čačić, kako je i najavio, od prve minute na teren poslao igrače s malom minutažom. Među prvih jedanaest tako su se našli Špiro Peričić, Ivan Parlov, Marko Martinaga i Petar Lela.

Farmaceuti su odlično krenuli u utakmicu i sve je izgledalo kako će i ova manja minutaža igrača biti dovoljna da osiguraju tri boda u posljednjoj utakmici sezone. Poveli su prvi, u četvrtoj minuti preko Delića. Na ubačaj mladog Martinage, Delić je s ruba peterca zatresao protivničku mrežu.

Osijek je tada nakon 15. minute uspio opasnije zaprijetiti gostujućim vratima, ali Vojnovićev i Škorićev udarac zaustavio je Kardum. Ipak, bio je nemoćan tri minute kasnije, kada je Perošević zabio za izjednačenje. Domaćini su tada vratili samopouzdanje i krenuli agresivnije prema Slavenovim vratima.

Dobra igra Osječana rezultirala je vodstvom u 38. minuti. Strijelac je ponovno bio Perošević i na ubačaj Šorše utrčao ispred obrane i glavom loptu poslao u mrežu. Na predah su, naravno, otišli lakših nogu, ali čekalo ih je još dugih 45 minuta u drugom dijelu.

Nastavili su domaćini napadati obrambenu liniju Koprivničanaca i u drugom dijelu, ali Farmaceuti su se uspjeli braniti. Gosti u drugom poluvremenu nisu pokazali neku bolju igru iako je Čačić malo osvježio momčad. U igru je poslao Jambora i Arapa, no Slaven se i dalje borio.

Igru su nakratko u 62. minuti prekinule petarde i dim sa tribina pa je Vojnović otišao do navijača i zamolio ih da ne rade incidente, a susret se nastavio kada se dim malo povukao s terena.

Sredinom drugog dijela, u 75. minuti, gosti su poravnali rezultat. Jambor je izveo udarac iz kuta i loptu poslao preko svih igrača do Peričića koji je glavom uspio zatresti mrežu. Lopta je išla visoko prema vratima i kroz gornji desni kut završila u golu. Dvije minute kasnije ozlijedio se Mišić, a Čačić je bio primoran iskoristiti i zadnju zamjenu. Debitirao je Bistrović.

Krajem utakmice sreća se ponovno osmjehnula Osijeku jer je Slaven Belupo ostao s deset igrača. U 85. minuti Peričić je zbog prekršaja na Peroševiću u šesnaestercu dobio crveni karton i morao u svlačionicu. Sudac nije dvojio i pokazao na udarac s bijele točke, a precizan je bio Vojnović i promijenio rezultat na 3:2.

Pitanja će nakon ove sudačke odluke sigurno biti jer je situacija sličila onoj u 69. minuti kada je Barišić povlačio Mišića za rukav u kaznenom prostoru, ali sudac se odlučio samo za gol-aut.

Osijek je tako uspio pobijediti Farmaceute i osigurati si tri presudna boda u borbi za ostanak među deset najboljih momčadi u Hrvatskoj - prvenstvo je završio ispred pretposljednje Istre 1961, koja je uvjerljivo poražena od Zagreba.