Pjunik jedini pobjednik na samom početku Lige prvaka, Željezničar slavio na Malti

Borna Rupnik • srijeda, 01.07.2015.

Utakmicama prvih pretkola započela su natjecanja u novim izdanjima Lige prvaka i Europske lige.

Prve utakmice prvih pretkola Lige prvaka ponudile su samo jednog pobjednika. Armenski Pjunik na svom je terenu nadjačao goste iz San Marina, Folgore, rezultatom 2:1.

Pjunik je golovima Satumjana i Romera stekao ugodnu prednost, no Folgore je zabio gol u gostima preko Hirscha u 71. minuti, a zbog isključenja Ceschija zadnjih je dvadesetak minuta morao izdržati s igračem manje.

Pogodaka nije bilo u dvobojima prvaka Gibraltara s prvakom Andore, te prvaka Sjeverne Irske s prvakom Estonije.

U Europskoj ligi, domaćini prve tri utakmice nisu uspjeli postići niti jedan pogodak. Bosanskohercegovački Željezničar slavio je na Malti kod Balzana 2:0, zahvaljujući ranim pogocima Bajića, a vratar Antolović odigrao je cijelu utakmicu.

Dacia iz Kišinjeva pobijedila je kod makedonske Renove golom Rosce, a Niedercorn i Shamrock Rovers nisu pronašli put do mreže.