MAXtv Prva liga, 2. kolo, 19.07.2015, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 5.000

Ante Dubravac • nedjelja, 19.07.2015.

U sklopu drugog kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijeka na svom su stadionu dočekali aktualne prvake igrače Dinama. Domaćini su čvrstom igrom zasluženo došli do boda, a Dinamo je i treću utakmicu u sezoni završio rezultatom 1:1.

Nakon dva uvodna susreta u sezoni Dinamo je još uvijek bez pobjede pa je jasno da su Modri na gostovanje u Osijek otišli s jednim jedinim ciljem, a to je dolazak do tri boda. Nakon izlaska iz pritvora na klupu se vratio Zoran Mamić koji je imao dosta problema s ozljedama pa su za Dinamo po prvi puta zaigrali mladi Filip Benković te pridošlica upravo iz Gradskog vrta Borna Barišić.

Kako se i očekivalo Dinamo je od početka preuzeo inicijativu dok su domaćini postavili čvrst obrambeni blok te su svoje prilike čekali iz brzih protunapada. Upravo iz jedne takve situacije Osijek je došao do vodstva u 11. minuti kada je po desnoj strani prošao Šorša, pronašao Radotića koji s ruba šesnaesterca puca, a lopta prolazi ispod Eduarda koji je morao puno bolje reagirati.

Samo tri minute kasnije Pjaca je opasno zaprijetio iz blizine i pogodio vratnicu, a već u idućem napadu vratnica zaustavlja i Soudanijev udarac. Dinamo je nastavio s pritiskom i došao do izjednačenja u 15. minuti. Henriquez je u odličnoj situaciji mogao i sam završiti akciju, ali se odlučio asistirati Soudaniju koji iz blizine pogađa za 1:1.

Raspoloženi Soudani odlučio se na udarac iz daljine, međutim ovoga puta Mikulić brani. Do kraja prvoga poluvremena igra se primirila te se uglavnom odvijala na sredini terena bez većih opasnosti za vratare.

Odmah na početku druge dionice Mamić je odlučio u svlačionici ostaviti Roga dok je u igru ušao Fernandes. Upravo se Čileanac našao u odličnoj prilici u 58. minuti međutim s desetak metara nije bio dovoljno precizan. Dinamo je nastavio s dominacijom, ali isto kao i protiv Hajduka i Fole aktualni prvaci su djelovali poprilično bezidejno i nisu pronalazili put do domaćeg vratara.

U 78. minuti gosti su lijepo kombinirali nakon slobodnog udarca pa se Pjaca našao u izglednoj poziciji, ali Mikulić odbija loptu u korner. U posljednjim trenucima susreta Aganspahić je mogao dovesti Osijek u vodstvo, ali je Eduardo ovoga puta spasio svoju momčad, a već u idućem napadu Henriquez glavom pogađa vratnicu. Osijek je zasluženo osvojio bod, a Dinamu ostaju brige uoči uzvrata protiv Fole.

U idućem kolu Osijek gostuje kod Splita dok Dinamo dočekuje Inter iz Zaprešića.

• narada10820.07.2015. u 01:48
    šta je funkcijoniralo jeste presing u njihovoj polovici u par navrata prije izjednačenja. Mora se reći da je i bio peh u igri sa tim vratnicama. Ali je nekad je Dinamo i pored tri-četiri vratnica davala tri- četiri gola.
    narada108
  • Obrisan korisnik19.07.2015. u 22:31
    Dinamo ce i s ovakvom igrom u HNL-u nazalost biti prvak,jer nam je liga slaba a o europi bolje da ne razmisljaju, zamisli da ova ekipa igra ligu prvaka veselili bi se svakom postignutom golu kao malo dijete, kao sto je vec bio slucaj protiv Dinamo Kijev na domacem terenu boze sacuvaj..
  • Obrisan korisnik19.07.2015. u 22:06
    jel su pinto i taravel bili bolesni ili ih je "odmarao" nakon dvije utakmice za opasnu folu. kako god, šta su radili na pripremama ne znam, ali znam da tu niti jedan segment ne valja. eto, čak je i golman kiksao. od brojnih stvari koje će dinamo dobiti odlaskom glave, meni nekako... [više na forumu]
  • sportoz19.07.2015. u 21:23