MAXtv Prva liga, 2. kolo, 19.07.2015, 21:00 h, Stadion na Kantridi
Suci: Dalibor Mlakar, Krunoslav Ambrinac, Vedran Đurak
3:3(1:1) Slaven Belupo
Muzafer Ejupi 9', 48' (11m)
Sandi Križman 89'
Slaven Belupo

Šest golova na Kantridi: Slaven u zadnjim minutama izvukao neriješeno kod Rijeke i kući odnio bod

Simona Margetić • nedjelja, 19.07.2015.

Susret Rijeke i Slaven Belupa bio je sve samo ne dosadan. Palo je šest golova, a iako je Rijeka nekoliko minuta prije kraja susreta pogodila za vodstvo, Farmaceuti su pronašli način i izjednačili za konačnih 3:3.

Rijeka je na domaćem travnjaku osigurala bod u drugom kolu Prve HNL, a u prvom poluvremenu izgledalo je kako će nakon poraza od Aberdeena u europskoj utakmici, upisati i poraz od domaće momčadi, ali drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru.

Poveli su gosti u ranoj fazi utakmice. U 9. minuti Farmaceuti su odigrali dvije kratke akcije, a mrežu su zatresli od drugog puta. Prvo je Marciuš odlično ubacio za Ejupija, ali udarac Makedonca obranio je Sluga, no uporan je bio Ejupi i zabio za minimalnu prednost gostiju.

Rijeka se trudila doći do poravnanja, a sjajnu priliku imali su u 41. minuti kada je zbog Mikulićevog prekršaja na Bezjaku sudac dosudio udarac s bijele točke. Udarac je izveo Moises, ali bezuspješno, no u prvoj minuti nadoknade nakon prvog poluvremena Riječani su uspjeli izjednačiti. Na asistenciju Tomasova, Bezjak je zatresao protivničku mrežu.

Drugo poluvrijeme je na samom početku donijelo promjenu rezultata. Slaven Belupo poveo je s 2:1. Zbog prekršaja na Saviću, sudac je pokazao na 11 metara za goste, a precizan je ponovno bio Ejupi i odveo svoju momčad u novo vodstvo.

Nije dugo trebalo da Rijeka izjednači. U 67. minuti po golu je pucao Tomasov, no Rozman je odbio loptu do Balaja koji je bez problema zatresao protivničku mrežu, a do kraja susreta uspjeli su rezultat preokrenut u svoju korist. Bezjak je ponovno bio strijelac i u 82. minuti pogodio za 3:2.

Iako je Rijeka nekoliko minuta prije kraja susreta otišla u vodstvo, Farmaceuti se nisu predali i u 89. minuti izjednačili na 3:3. Precizan je ovog puta bio Križman, bivši igrač Rijeke, i novom momčadi osigurao vrijedan bod.

• narada10820.07.2015. u 01:45
    pa nije Rijeka „osigurala bod" nego izgubila; dva ako u 88. minuti kao favorit primiš gol onda je „osigurati" krivi izraz. A Slaven nije bila „domaća momčad" kako piše u prvoj rečenici. Uostalom, ovaj jedanaesterac Moisesa je simboličan za trenutnu sliku Rijeke.