MAXtv Prva liga, 4. kolo, 02.08.2015, 19:00 h, Gradski stadion u Poljudu, gledatelja: 8.530
Slaven Belupo

Hajduk uspio izjednačiti u drugom dijelu, gosti ispustili veliku prednost s poluvremena

Simona Margetić • nedjelja, 02.08.2015.

Hajduk i Slaven Belupo podijelili su bodove na Poljudu, a na semaforu je krajem utakmice stajalo 2:2. Farmaceuti su vrlo dobro otvorili utakmicu i otišli na dva gola prednosti, no Hajduk nije dopustio gostima iz Koprivnice da dođu do povijesne pobjede.

Slaven Belupo propustio je priliku da prvi puta u povijesti protiv Hajduka na Poljudu upiše pobjedu. U prvom poluvremenu najavili su kako bi to konačno mogla biti utakmica u kojoj će sva tri boda odnijeti kući, no u drugom dijelu susreta Hajduk je u vrlo kratkom vremenu došao do izjednačenja.

Gosti su poveli u 19. minuti susreta, a mrežu je s lakoćom zatresao Crepulja. Na asistenciju Ejupija, Crepulja je jurnuo prema domaćim vratima, Bilyi ga je pokušao zaustaviti, no Crepulja je uspio pogoditi za minimalno vodstvo koprivničke momčadi.

Samo četiri minute kasnije Farmaceuti su povećali svoje vodstvo na 2:0, a za primljenim pogotkom najviše će žaliti Jefferson, koji je želio dodati loptu Miloviću, no Ozobić ju je presjekao, potrčao prema golu i pucao u isti, donji kut kao i Crepulja. Odbila se od stative i završila u golu.

Splićani nisu cijelo prvo poluvrijeme opasnije zaprijetili Slavenovoj obrani, ali početkom drugog dijela susreta Burićeva momčad se razigrala i uspjela smanjiti vodstvo. Izgubljenu loptu pokupio je Maloku u 58. minuti, ubacio preko Rozmana, koji je izašao izvan svog prostora i smanjio vodstvo Farmaceuta.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje, a precizan je u 70. minuti bio kapetan Milović. Tudor je pokupio loptu iz kornera i dodao Miloviću, koji je pronašao rupu u obrani Slavena i kroz gužvu pred Rozmanovim vratima pogodio za konačnih 2:2.

• Obrisan korisnik03.08.2015. u 13:25
    naravno da navijam da hajduk gubi u hnl-u, zar ti navijaš da dinamo pobjeđuje? ajde ne budali..a s druge strane, za razliku od tebe koji nemaš to u sebi, ja nisam protiv hajduka u europi pa se pokrij ušima. međutim, ne mogu reći da hajduk igra dobro i na to sam upozoravao od početka. jer ove... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik03.08.2015. u 11:33
    Freudu je odmah bolji dan cim Hajduk odigra lose, a kad igra dobro onda se sakrije u misiju rupu... mlada ekipa a igra svaka tri dana utakmicu naravno da ce biti oscilacija...
  • Obrisan korisnik02.08.2015. u 22:12
    još jedan dokaz da je hajduk loš i da golovima iz šuteva sa sto metara ne možeš uvijek prolaziti. sreća se ispuše a slaba igra ostaje. danas da onaj mamlaz pri kraju prvog u kontri nije bio blesav, belupo bi pobijedio. jer tri nula ne bi ulovili.
  • Obrisan korisnik02.08.2015. u 22:06
    osvetio se slavenu pristup "lako ćemo" kod posljednjeg na tablici...
  • Obrisan korisnik02.08.2015. u 21:48
    Na kraju mogu svi biti nezadovoljni, Hajduk jer je igrao katastrofalno u 1. djelu, a Slaven jer su već upisali bodove na poluvremenu.