MAXtv Prva liga, 4. kolo, 01.08.2015, 21:00 h, Stadion ŠRC Zaprešić
Suci: Ante Vučemilović, Dalibor Conjar, Hrvoje Baršić
Inter-Zaprešić
0:0(0:0) Split
Split

Neuspjela "panenka" koštala Split: Inter s desetoricom do boda, gosti se poravnali s Dinamom

Borna Rupnik • subota, 01.08.2015.

Inter iz Zaprešića pred svojim je navijačima ostvario treći remi (0:0) u četiri utakmice, a Split se osvojenim bodom poravnao s Dinamom na vrhu tablice. No, zbog promašenog jedanaesterca gosti će žaliti i za preostala dva boda.

Jefthon Ferreira
66'
9
Dominik Radić
87'
21
Luka Miletić*
90'+1'
Luka Grubišić
67'
19
Miro Slavica
83'
3
Marin Roglić
87'
Zoran Vulić

Momčad Zorana Vulića, koja je do pobjede Dinama u gradskom derbiju bila vodeća na tablici, dobro je otvorila utakmicu u Zaprešiću, posebno dalekometnim pokušajem Blagojevića kada se prvi puta iskazao Interov vratar Posavec.

Tražili su gosti s Parka mladeži i kazneni udarac već sredinom prvog dijela, a Majstorović i Rrahmani pucali su i glavom nakon udaraca iz kuta. Ciljao je i Obšivač iz daljine, da bi Blažević nekoliko minuta prije odmora u dobroj šansi za Zaprešićane pucao pored gola.

Inter je bolje započeo drugi dio, premda je Posavec morao zaustaviti i nezgodnu loptu svog suigrača Šoljića. Prema Zagorcu opasno su pucali Bočkaj pa Nestorovski, da bi u 64. minuti Glavina iz sjajne prilike glavom poslao loptu pokraj vratnice. I Zagorac je potom intervenirao ispred vlastitog igrača, Majstorovića.

Ipak, najbolja se šansa Splitu otvorila u 69. minuti, kada je Šoljić skrivio kazneni udarac na Majstoroviću i pritom zaradio drugi žuti, isključujući karton. Izvođenja se primio Blagojević, no njegovu je "panenku" na vrijeme prepoznao Posavec i ostalo je 0:0.

S igračem više, Vidović je izvrsnim udarcem natjecao Posavca na još jednu obranu, zamalo se otvorilo i Špeharu, a Inter je s druge strane uspio izvesti protunapad u kojemu je Čeliković zatresao okvir gola.

Pobjednika tako u Zaprešiću nije bilo te je Inter trenutačno sedmi na tablici, a Split drugi, bodovno poravnat s vodećim Dinamom. Hajduk je, makar i privremeno, na samom začelju hrvatskog prvenstva.