Borna Rupnik • utorak, 04.08.2015.

Bečki Rapid prošao je kroz Amsterdam do četvrtog pretkola Lige prvaka, Monaco je s obojicom Hrvata lako preskočio Švicarce, a Dancima nije pomogla pobjeda na Cipru.

Osim zagrebačkog Dinama, četvrto pretkolo Lige prvaka u utorak su osigurali Monaco, Rapid iz Beča i APOEL.

Monaco je nakon 3:1 u Švicarskoj svladao Young Boyse iz Berna i na svom stadionu. Završilo je 4:0, pogocima Cavaleira, Kurzawe, Martiala i El Shaarawyja, a Danijel Subašić odigrao je cijelu utakmicu za klub iz Kneževine, dok je Mario Pašalić opet bio u udarnoj postavi i zamijenjen je desetak minuta prije kraja.

Danski prvak Midtjylland poražen je kod kuće od ciparskog APOEL-a 2:1, a u uzvratu je propustio veliku priliku za preokret. Naime, Danci su poveli već u trećoj minuti preko Sviatčenka, a od 30. minute imali su igrača više zbog isključenja Oliveire. Međutim, tu prednost nisu znali kapitalizirati. Ostalo je 1:0 i APOEL će nastaviti put prema Ligi prvaka.

Ajax je u prvoj utakmici imao 2:0 u Beču protiv Rapida, no Austrijanci su se vratili na 2:2, da bi u Amsterdamu poveli s dva pogotka razlike golovima Berića i Schauba u prvom dijelu.

U nastavku su se Nizozemci vratili preko Milika i Gudelja te imali barem produžetke "na pladnju", no Schaub je u 77. minuti zabio za konačnih 3:2, pobjedu Rapida i iznenađenje u Amsterdamu.

• Obrisan korisnik05.08.2015. u 18:24
    9-3 u dvije tekme je blamaža, posebno kad si mogao primiti još toliko. Ono protiv Austrije je nesostatak sreće.
  • Obrisan korisnik05.08.2015. u 10:30
    i to protiv austrijanaca. bitno da se kod nas poraz od austrije ili salzburga doživljava blamažom
  • FrankMcgrath05.08.2015. u 00:12