Branimir Korać • utorak, 28.07.2015.

Odigrani su prvi susreti trećeg pretkola Lige prvaka, a od hrvatskih igrača među strijelce se upisao Mario Pašalić koji je lijepim pogotkom donio veliku prednost Monacu uoči uzvrata...

U odličnoj utakmici u Moskvi Sparta iz Praga uspjela je izvući remi i ima dobru poziciju uoči uzvrata protiv CSKA. Susret je završen rezultatom 2:2, Moskovljani su imali dva puta vodstvo, promašili su i kazneni udarac i nikako ne mogu biti zadovoljni. U 14. minuti Alan Džagoev doveo je Moskovljane u vodstvo da bi već u sljedećoj minuti Kehinde Fatai izjednačio. Sredinom prvog dijela Natcho je promašio kazneni udarac, a u drugom dijelu CSKA je po drugi puta poveo. Ovaj put zabio je Zoran Tošić, no ponovno je Sparta brzo uzvratila, u 57. minuti Ladislav Krejči postavlja konačnih 2:2.

Apoel u Cipar odnosi pobjedu 2:1 protiv Midtjyllanda i već u Danskoj napravio je veliki korak prema prolazu. Tomas De Vincenti s dva gola sredinom prvog poluvremena dao je prednost Cipranima, a Jakob Poulsen dao je nadu Dancima smanjivši u 88. minuti na 2:1.

Hamdi Salihi s dva gola potopio je u Moldaviji Milsami i doveo Skenderbeu na rub prolaza. Marko Radas odigrao je svih 90 minuta za albansku momčad, kod Milsamija Karlo Belak igrao je cijelu utakmicu, a Igor Banović ušao je u igru u 73. minuti.

Dobar rezultat uoči uzvrata ima Viktoria iz Plzena koja je gostima svladala Maccabi iz Tel Aviva s 2:1. Ajdin Mahmutović i Milan Petržela već u prvih 20 minuta odveli su Viktoriju do prednosti, a Barak Itzhaki u 79. minuti uspio je tek smanjiti na 2:1.

Najzvučniji dvoboj trećeg pretkola Lige prvaka bio je onaj između Fenerbahčea i Šahtara, no on je jedini završio bez pogodaka. U Istanbulu nije bilo previše uzbuđenja, ponešto prilika bilo je na obje strane, ali pogodaka ne. Darijo Srna odigrao je za goste cijelu utakmicu dok je Eduardo da Silva ušao u 77. minuti.

Burno je bilo u dvoboju između Panathinaikosa i Club Bruggea, a kao pobjednik iz susreta je izašao grčki klub. Boli Bolingoli-Mbombo već u desetoj minuti doveo je Club Brugge u vodstvo. U 34. minuti Berg je promašio kazneni udarac, ali se iskupio tri minute kasnije kada je izjednačio na 1:1. Sergio Sanchez u završnici prvog dijela zaradio je crveni karton, ali i s igračem manje domaćin je stigao do pogotka. Nikolaos Karelis realizirao je kazneni udarac u 65. minuti. Danijel Pranjić igrao je svih 90 minuta za domaćina.

Sjajan debi u dresu Monaca imao je Mario Pašalić. Monaco je na gostovanju kod Young Boysa slavio s 3:1, a Pašalić je postigao treći pogodak za Francuze. Nakon dodavanja Martiala snažnim udarcem sa 16 metara pogodio je domaću mrežu. Osim Pašalića pogotke su postigli i Kurzawa i Carrillo, a Nuzzolo je bio jedini strijelac za domaćina. Pašalić i Danijel Subašić odradili su svih 90 minuta.

BATE je u Mađarskoj odigrao 1:1 s Videotonom i zadovoljan se vraća kući iako je mogao i slaviti. Autogolom Luijckxa poveo je u 56. minuti i imao prednost sve do 89. minute kada Vinicus zabija za 1:1. Dinko Trebotić odigrao je svih 90 minuta za Mađare.

• Obrisan korisnik29.07.2015. u 13:12
    Sviđa mi se nogometni put Pašalića, ne glumi primadonu kao puno razvikaniji igrači druge ekipe Barcelone. Put mu je pravilan i prati neki normalan razvoj, prvo se dokazao u domaćoj ligi, pa u španjolskoj ligi u klubu donjeg doma i sad prema Monacu koji je ipak stepenica više i nadam se da će dalje... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik29.07.2015. u 10:50
    svaka mu čast, prekrasan gol, samo neka napreduje trebat će nam u reprezentaciji ovaki igrač
  • Obrisan korisnik29.07.2015. u 09:34
    Bila bi neka vijest da je zabio za rezerve Barcelone, ovako ništa posebno...