MAXtv Prva liga, 5. kolo, 08.08.2015, 21:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Mario Zebec, Tomislav Petrović, Miro Grgić
0:0(0:0) Rijeka
Rijeka

Dinamo i Rijeka u vrlo lošoj utakmici odigrali bez pobjednika i pogodaka

Branimir Korać • subota, 08.08.2015.

Derbi petog kola MAXtv Prve lige između Dinama i Rijeka nije ispunio očekivanja. Viđen je obostrano loš nogomet, a na kraju pogodaka nije bilo...

Oni koji su se odlučili popratiti derbi između Dinama i Rijeke, nisu baš pogodili. Vrlo loša utakmica sa svega nekoliko uzbuđenja u 90 minuta nikako nije mogla zadovoljiti. Rijeka zatvorena bez ikakvih ambicija prema naprijed, Dinamo niti je znao, a niti mogao probiti riječku obranu i pravog nogometa nije bilo niti u naznakama.

Dinamo je krenuo bez Angela Henriqueza i Eduarda, ali s povratnikom Paulom Machadom koji se utopio u sivilo svoje momčadi.

Iako je Kek otvorio utakmicu s dvojicom napadača, Balaj i Bezjak počeli su od prve minute, Rijeka je bila potpuno bezopasna do sudačke nadoknade susreta. Doslovno bez ikakvog pokušaja prema naprijed, Dinamo je bio znatno poduzetniji, ali niti on nije imao toliko velikih prilika.

Najbliže pogotku u prvom dijelu Dinamo je bio kada je Machado pucao s ruba kaznenog prostora, ali Vargić sjajno obranio. Svakako treba zabilježiti i dobru priliku Hodžića kada ga je Rog uposlio, međutim pucao je snažno i neprecizno.

Tražio je Dinamo i kazneni udarac u 25. minuti kada je Samardžić kod izbijanja lopte u korner pokupio Pjacu, no Zebec nije tako mislio.

Na poluvremenu Zoran Mamić nije puno toga koncepcijski mijenjao, Dinamo je tek stao nešto bliže i agresivnije prema Riječanima čiji su izleti na Dinamovu polovicu bili prava rijetkost.

Prvu prijetnju u drugom poluvremenu Dinamo je stvorio u 54. minuti kada je Rog neprecizno pucao glavom nakon ubačaja Pinta.

Tražili su Modri rješenje, ali u Dinamovoj igri nije bilo dovoljno strpljenja, izostajale su izrađenije akcije koje bi probile riječku obranu i gosti su se bez velike muke branili.

Ako je prvo veće uzbuđenje u drugom poluvremenu bilo isključenje Romana Bezjaka u 84. minuti zbog prigovora, onda je jasno kakav se nogomet gledao u Maksimiru. Osim Bezjaka, isključen je i Ivan Mance s klupe Riječana koji se nisu slagali s odlukom Zebeca.

I s igračem manje bliže pobjedi bila je Rijeka. U prvoj minuti sudačke nadoknade sijevnula je kontra, jedini izlazak Riječana pred gola Dinama u cijelom susretu, Jugović je proigrao Radoševića čiji udarac iz blizine brani Ježina.

Bilo je to posljednje uzbuđenje na susretu, ujedno i najveća prilika u ovih 96 minuta u Maksimiru koji su za potpuni zaborav. Matjaž Kek pokazao je da je naučio kako zaustaviti Dinamo, ali pritom su njegovi igrači apsolutno izignorirali igru prema naprijed.

• Obrisan korisnik09.08.2015. u 01:13
    Kada bi sastavili dvije dobre utakmice i dali po pet komada svi bi na čelu sa novinarima pisali u superlativima! Spustite se na zemlju i budite realni ovo je za našu ligu dovoljno a kada proigraju u Europi svi čete biti sretni!Niti drugi ne igraju ništa bolje pogotovo Rijeka koja je glavni... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.08.2015. u 01:06
    Neću reći još da nas čeka zanimljivo prvenstvo jer svake sezone to kažem nakon 4-5 kola pa se iznova razočaram...ali čini mi se da će biti dosta ovakvih utakmica ove sezone što je dobro za protivnike. Dinamo je u težoj banani..Nema sudačkog poguranca, protivnici ne zabijaju sami sebi golove sami... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.08.2015. u 00:21
    ovakva rijeka po ničemu nije jača od moldea. aberdeen im je 3 komada u pol rijeke strpao, a jesu oni sila?obrana je samo jednom testirana i tu su procurili, da nije ježine sad bi pisali o porazu, a to ne može biti dobro.uostalom, vidjet ćemo rekao bi kineski seoski mudrac, doći će i jače ekipe pa... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik09.08.2015. u 00:04
    Ne znam da li se ovaj tvoj komentar odnosio na moj, ali samo da pojasnim. Meni se večeras dosta svidjela igra zadnje linije jer je bila sigurna, bez panike... I svoje su obavili. Dok recimo protiv slabijih protivnika poput Fole i Moldea nije bilo baš tako. Samo to. Nekako nedostaje onaj zadnji... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.08.2015. u 23:43
    izgledalo je bolje samo u dominaciji koju je rijeka i svjesno i iz nemoći veznog reda pustila. ali to je jalovo a imaš puno bolju ekipu napadački. no ćemu alibiji stalni i slamke kako je malke bolje? ovo je jalovi dinamo koji pod pritiskom boljih napada curi kao slap