Branimir Korać • subota, 22.08.2015.

Madridski Atletico u novu sezonu krenuo je domaćim susretom protiv povratnika u Primeru Las Palmasa i upisao pobjedu, a tri boda osvojio je i Espanyol protiv Getafea...

Bez Marija Mandžukića koji je otišao u Juventus i s Jacksonom Martinezom kao novim vođom napada u sezonu je krenuo Atletico i upisao pobjedu u prvom susretu protiv Las Palmasa.

Bila je to tipična Atleticova utakmica, u kojoj je od početka pritisnuo tražeći rani pogodak, sa kada ga je postigao iskontrolirao je utakmicu i zaslužio tri boda.

U 16. minuti domaćin je stigao do prednosti zahvaljujući slobodnom udarcu koji je dobro izveo Antoine Griezmann i u novu sezonu krenuo s pogotkom.

Do drugog pogotka Atletico nije uspio doći, a na početku drugog poluvremena domaći navijači "smrznuli" su se nakon pokušaja Davida Simona kojeg je zaustavila greda.

U završnici susreta vratnica se zatresla na drugoj strani, Koke je gađao iz slobodnog udarca, ali nije imao sreće.

Pobjedu s identičnih 1:0 ubilježio je Espanyol koji je na svom stadionu ugostio Getafe.

I u ovom susretu pogodak je pao iz slobodnog udarca u ranoj fazi, već u trećoj minuti Salva Sevilla sjajno je pogodio za vodstvo. Posljednjih desetak minuta gosti su odigrali bez isključenog Verginija.

Pogodaka nije bilo u La Coruni gdje je Deportivo ugostio Real Sociedad. Prilika nije nedostajalo na obje strane, ali mreže se nisu tresle.

0:0 zabilježeno je na kraju i u dvoboju između Rayo Vallecana i Valencije, ovaj susret također je donio dosta uzbuđenja i nedostajali su samo pogoci.