Athletic Bilbao
Athletic Bilbao 0:1 Barcelona
Barcelona

Branimir Korać • nedjelja, 23.08.2015.

Athletic Bilbao nije uspio ostati i u trećem susretu u kratko vrijeme neporažen protiv Barcelone. Luis Suarez krasnim pogotkom donio je pobjedu Barceloni iz tek trećeg pokušaja.

4:0 za Athletic u Bilbau prije nešto više od tjedan dana i onda u ponedjeljak remi 1:1 na Camp Nouu donijeli su Baskima trofej Superkupa Španjolske i dovoljan motiv Barceloni na početku nove prvenstvene sezone.

Luis Enrique vrlo rano suočio se s problemima, igru je morao napustiti Dani Alves zbog ozljede, a zamijenio ga je Sergi Roberto koji je u nastavku odigrao dobrih 70 minuta.

Nakon pola sata igre Barcelona je dobila kazneni udarac. Luis Suarez pao je u kaznenom prostoru nakon dvoboja s Elustondom i dosuđen je kazni udarac, ali Messi puca slabo u kut i Iraizoz brani njegov pokušaj.

U prvom poluvremenu Barcelona je imala čak 74 posto vremena loptu u svojim nogama, ali Athletic se jako dobro branio i momčad Luisa Enriquea nije tako lako dolazila do prilika.

U drugom dijelu Barcelona je rano stigla do pogotka. U 54. minuti Rakitić je lijepo na boku proigrao Albu koji ubacuje u kazneni prostor gdje je potpuno sam Suarez, a ovaj lijepo iz voleja iz prve zabija za vodstvo.

Pet minuta kasnije u prilici za pogodak bio je Roberto koji je snažno pucao, ali lopta je pogodila gredu.

Do kraja susreta Barcelona je imala kontrolu, Athletic je najopasnije zaprijetio pokušajem Ibaija Gomeza koji nije bio precizan i gosti su odnijeli sva tri boda.

Rakitić je dobro odradio svih 90 minuta za goste.

• Obrisan korisnik23.08.2015. u 22:43
    Penal je bio poklonjen a Messi još jednom dokazao da postoji i nešto u čemu nije dobar a to su penali! Athletico oštećen i u čistoj kontri za gol zbog nepostojećeg zaleđa. Sve u svemu ne baš impresivna Barca!