Granada
Granada 1:3 Eibar
Eibar

Branimir Korać • ponedjeljak, 24.08.2015.

Novi klub Ivana Kelave loše je otvorio sezonu i upisao je domaći poraz od Eibara. Gosti su slavili s 3:1, a da stvar bude još lošija za Granadu, susret je završila s igračem manje...

Ivan Kelava tek je doputovao u Granadu i priključio se novoj momčadi te nije konkurirao za nastup protiv Eibara. Njegovi suigrači nisu se proslavili i upisali su domaći poraz od Eibara 3:1.

Prošle sezone ove dvije momčadi do posljednjeg kola borile su se za opstanak, Granada je to izborila na travnjaku, a Eibar je ostao u ligi tek nakon što je Elche prebačen u Segundu.

U novoj sezoni obje momčadi htjet će izbjeći tu neizvjesnost i odmaknuti se od ugrožene zone, a bolje je krenuo Eibar.

Gosti su do vodstva došli u 22. minuti pogotkom Adriana. Luna ga je odlično pronašao, Adrian ukrotio loptu i onda lijepo pogodio pokraj Fernandeza.

Nakon postignutog gola gosti su nastavili s vrlo dobrom igrom i u 35. minuti to im se isplatilo. Stigli su i do drugog gola, a ovaj put strijelac je bio Gonzalo Escalante.

U drugom dijelu već nakon pet minuta igre Ruben Rochina smanjio je na 2:1 i vratio Granadu u život, no planove je poremetilo isključenje Salvadora Ruiza zbog opasne igre.

Sve je riješeno u 67. minuti, Mikel Arruabarrena povisio je na 3:1 i priči je bio kraj. Promjena više nije bilo i Eibar uzima tri velika boda.