Kiks Real Madrida na gostovanju u Gijonu, debitirao Mateo Kovačić

Branimir Korać • nedjelja, 23.08.2015.

Madridski Real nije na dobar način otvorio novu sezonu. Na gostovanju kod povratnika u Primeru Sporting Gijona remizirao je bez pogodaka u susretu u kojem je pritiskao i tražio gol, ali nije probio domaću obranu...

S velikim očekivanjima Real Madrid ušao je u novu sezonu, a u to mu se uklapala samo pobjeda protiv Sportinga u Gijonu. Međutim nije ju uspio ostvariti, odigrao je 0:0 i unatoč opsadi gola domaćina i velikom broju pokušaja, nisu gosti briljirali.

Luka Modrić krenuo je od prve minute i bio među zapaženijim pojedincima kod gostiju, međutim poveći broj igrača bilo je indisponirano i malo toga su napravili što je i najveći problem Madriđana u ovom susretu.

U prvih pola sata najbolje prilike za goste propustili su Bale i Isco, ali prilika utakmice ipak je pripala domaćinu. U 36. minuti Guerrero je glavom poslao loptu u gornji kut, ona je pogodila gredu i odbila se oko linije, domaćin je tražio pogodak, ali Javier Estrada Fernandez i njegovi pomoćnici nisu smatrali da bi trebalo priznati pogodak.

I prva prilika u drugom poluvremenu pripala je domaćinu. Ponovno pokušaj glavom, ovaj puta Carmone, ali lopta je otišla pokraj vratnice.

Kako se susret bliži kraju, tako je sve više rastao pritisak Real Madrida, Rafa Benitez pokušavao je pokrenuti momčad uvođenjem Jamesa Rodrigueza umjesto potpuno neraspoloženog Jesea, a zatim i debitanta Matera Kovačića u 71. minuti umjesto Isca.

Bilo je očito da je Kovačić još uvijek neuigran s ostatkom momčadi, ali i da će morati mijenjati neke stvari da bi se što prije uklopio u igru.

U tih zadnjih 20-ak minuta lopta je kružila oko kaznenog prostora gostiju, najbliže je Real Madrid došao pogotku kada je Ronaldo iskosa dosta dobro pucao, ali Cuellar obranio. Pokušavao je u dva navrata i Luka Modrić, prvi put previše je oklijevao i lopta je završila u bloku, a drugi put s više od 20 metara pucao je pokraj gola.

Domaćin je izdržao i na kraju zaslužio veliki bod na otvaranju sezone. Od sljedećeg kola za nastup će kandidirati i Alen Halilović.

Celta je u gostima bila bolja od Levantea s 2:1, a domaćin je još od pete minute igrao bez isključenog Simaa. Orellana je u 41. minuti doveo goste u vodstvo da bi Verza iozjednačio početkom drugog dijela. Ipak gosti dolaze do pobjede nakon autogola Lopeza u 77. minuti.

Real Betis i Villarreal remizirali su 1:1 u zanimljivom susretu u kojem su gosti vodili golom Soldada propustili niz velikih prilika i onda primili pogodaku 87. minuti (Castro) te čak plesali na rubu poraza.

• Obrisan korisnik24.08.2015. u 09:49
    Nevjerovatno je da u u 90 min nisu ni jednu kvalitetnu akciju za gol napravili .. Sve nesto na silu , na snagu ..Koncepcija igra koja se bazira na bokove preko CR i Bala ne funkcionise jer u sredini nema kvalitetnog pravog napadaca da to poveze.. Isco mu igra malo potuseno zbog gpre navedenih... [više na forumu]
  • Šaljivac24.08.2015. u 00:15
    Da trenira neki od naših klubova to bi išlo ovako: "Uprava stoji iza trenera." Nakon sljedećeg poraza,hasta la vista,baby.Ali ovo je španjolska liga di se radi malo drugačije.
    Šaljivac
  • Obrisan korisnik23.08.2015. u 23:48
    Ja mislim da je sazrijelo vrijeme da da ostavku. Ode Barcelona na 2 boda prednosti, mislim da je prvenstvo završeno
  • Obrisan korisnik23.08.2015. u 23:11
    Dovoljno je vidjeti da igraju Modrić i Kovačić, rezultat možete i sami pogoditi onda.
  • Obrisan korisnik23.08.2015. u 22:42
    Za Beniteza i Balea sam gotovo siguran da ne budu bili u Realu sljedece sezone. Pritisak navijaca i simpatizera kluba ce biti prevelik i morati ce otici obojica ako ovako nastave