Branimir Korać • srijeda, 26.08.2015.

Manchester United i Bayer Leverkusen povećali su broj klubova iz liga petice u Ligi prvaka. Obje momčadi uvjerljivim uzvratnim nastupima prošle su u skupinu...

Wayne Rooney je proradio, postigao je hat-trick, odveo Manchester United u Ligu prvaka i nakon dugog posta upisao se među strijelce. Manchester United donio je u Belgiju prednost 3:1, a uz ovakav United, Club Brugge niti nije imao šanse.

U 20. minuti Englezi su poveli kada je nakon deset utakmica bez pogotka, Rooney rutinski zabio nakon odličnog ubačaja Depaya. Kada je Rooney na početku drugog poluvremena povisio na 2:0, priči je bio kraj. Bilo je jasno da Brugge tu ne može previše očekivati i postići za 40 minuta pet pogodaka. Domaćina su samo dotukli Rooney svojim trećim golo i Ander Herrera koji je zabio za 4:0.

Mogli su gosti doći i do petog gola, imao je Chicharito kazneni udarac, ali se okliznuo u ključnom trenutku i promašio okvir gola.

Astana je najugodnije iznenađenje ovogodišnjih kvalifikacija Lige prvaka. Klub osnovan prije šest godina prvi je kazahstanski klub koji će igrati u skupini ovog natjecanja.

Nakon što je prvi susret završen pobjedom Astane 1:0, Apoel je na Cipru poveo lijepim golom Semira Štilića iz slobodnog udarca, ali Kazahstanci su izjednačili u 84. minuti preko Nikole Maksimovića.

Partizan nije uspio dohvatiti skupinu unatoč pobjedi protiv BATE Borisova s 2:1. Bjelorusi su u prvoj utakmici bili bolji s 1:0 i zahvaljujući golu Staseviča iz 25. minute prolaze dalje. Domaćin je izjednačio autogolom Žavnerčika, a u 93. minuti škaricama je pobjedu Partizanu donio Šaponjić, ali to je ujedno bilo sve i nedovoljno za prolaz.

Dramatično je bilo u Himki areni gdje je CSKA hvatao zaostatak iz prvog susreta od 2:1. Uspio je u tome i svladao je Sporting s 3:1 te prošao dalje.

Poveli su Portugalci u 36. minuti pogotkom Kolumbijca Teofila Gutierreza, ali Seydou Doumbia donio je domaćinu preokret. Pogodak vrijedan prolaza postigao je u 85. minuti Ahmed Musa na dodavanje Džagojeva.

Bayer apsolutno zasluženo prolazi u Ligu prvaka nakon pobjede protiv Lazija 3:0. Momčad iz Leverkusena dominirala je na svom travnjaku i nadoknadila zaostatak 1:0 iz prvog susreta.

U 40. minuti mrežu gostiju načeo je Calhanoglu, a na početku drugog dijela Mehmedi je povisio na 2:0. Kada je sredinom drugog dijela Mauricio zaradio drugi žuti karton, gosti su se našli u još težoj situaciji, a pogodak Bellarabija u 88. minuti zaključio je priču.

• narada10827.08.2015. u 20:14
    BayArena u Leverkusenu prima manje od 29.000 ljudi, ali im je atmosfera kao da igraju na Stadio Olimpico u Rimu pred 70.000.
    narada108
  • Obrisan korisnik27.08.2015. u 09:16
    Ima problema sa natkoljenicom ako se ne varam. Van pogona je već dobrih mjesec dana. Ali osim toga za sad i nije previše izostajao.
  • j.s.veron27.08.2015. u 08:33
    nisam pratio njegovo stanje sa ozljedama dali je uvijek ista ozljeda ili?
    j.s.veron
  • Obrisan korisnik27.08.2015. u 00:31
    bojim se za malog jedvaja jer nešto se malo malo ozljedi, u ovoj fazi kad mu treba što više igre on nikako da igra
  • Obrisan korisnik26.08.2015. u 23:28
    grobari priželjkivali dinamo i bate, neki čak i celtic. nakon prolaska dile gori i propale steaue sad valjda znaju gdje im je mjesto. bravo bate