Marko Mamić postigao dva pogotka u prolazu Dunkerquea u četvrtfinale Liga kupa

Mihaela Bradovski • četvrtak, 03.09.2015.

Rukometaši Dunkerquea i Toulousea plasirali su se u četvrtfinale Liga kupa. Mjesto među osam izborili su pobjedama protiv Aixa i Nimesa, a službeni debi u dresu Dunkerquea imao je Marko Mamić...

Dunkerque je izborio mjesto među osam sudionika četvrtfinala Liga kupa, a do tamo je došao domaćom pobjedom protiv Aixa 31:26.

U zanimljivom dvoboju igralo se praktički pogodak za pogodak sve do posljednjih deset minuta prvog poluvremena kada gosti ulaze u krizu, ostaju deset minuta bez pogotka i Dunkerque bježi na 18:13.

Nakon što je stvorio prednost, domaćin više nije dozvolio gostima povratak. Alexandre Demaille s 11 obrana dao je veliki obol u pobjedi, šest pogodaka postigao je Pierre Soudry dok je gol manje zabio Julian Emonet. Marko Mamić postigao je dva gola iz sedam pokušaja.

U sastavu poraženih Joan Saubich bio je najefikasniji sa sedam golova, a po pet su dodali Iosu Goni Leoz i Yvan Gerard.

Neizvjesnije je bilo u Nimesu gdje je Toulouse slavio s tijesnih 34:33. Gosti su u završnici sačuvali prednost, nisu dozvolili Nimesu napad za poravnanje i prošli su u četvrtfinale.

Sedam pogodaka kod pobjednika zabio je Vasko Ševaljević, po šest Nemanja Ilić i Miha Žvižej, a pet Goce Georgievski. Kod domaćina iskusni Guillaume Saurina bio je strijelac deset puta, a dva gola manje postigao je Asgeir Hallgrimsson.