Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 13.09.2015.

U trećem kolu talijanskog prvenstva odigran Derby della Madonnina, a pobjedu je odnijela momčad Inter, a za koje je debitirao hrvatski reprezentativac Ivan Perišić...

U 163. milanskom gradskom derbiju Inter je minimalnom pobjedom svladao momčad Milana. Jedini pogodak na utakmici postigao Kolumbijac Freddy Guarin, a hrvatski reprezentativac Ivan Perišić u svom debiju za Inter u 85. minuti napustio je teren zbog ozljede. Za sada još nije poznato o kakvoj se ozljedi radi.

Prvu pravu priliku imala je momčad Milana već u trećoj minuti kada se Luiz Adriano našao oči u oči s vratarom Intera Samirom Handanovićem koji je odlično reagirao i spriječio rano vodstvo Rossonera.

Nova velika prilika na utakmici bila je 39. minuta kada se je Stevan Jovetić uputio udarac s 20 metara, ali lopta je otišla malo pored desne stative. Na samom kraju prvog poluvremena Mauro Icardi je imao odličnu priliku da dovede Inter u vodstvo, ali njegov udarac odlično je obranio vratar Milana Diego Lopez.

Inter dolazi u vodstvo u 58. minuti, a sjajan pogodak postigao je Kolumbijac Freddy Guarin odličnim udarcem s dvadesetak metara nakon solo prodora. Kolumbijcu je ovo bio 100. nastup u dresu Nerazzurra.

U 78. minuti odlično je iz daljine opalio Mario Balotelli te je pogodio lijevu stativu. Četiri minute kasnije Balotelli ponovno opasno prijeti iz slobodnog udarca, ali Handanović je bio spreman.

Inter je nakon tri kola jedina momčad u talijanskom prvenstvu koja ima stopostotni učinak te se nalazi na prvom mjestu, dok momčad Siniše Mihajlovića ostaje na tri osvojena boda.

Donedavni igrač Milana Alessandro Matri bio je junak utakmice u pobjedi Lazija 2:0 protiv Udinesea. Matri je u igru ušao u 55. minuti, samo devet minuta kasnije lobom je doveo Lazio u vodstvo, a u 73. minuti nakon odbijanca ponovno zabija i postavlja konačnih 2:0. Ovo je bila prva utakmica Matrija u dresu Lazija, a bolji početak nije mogao poželjeti.