Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 13.09.2015.

Prve četiri utakmice talijanskog prvenstva koje su igrane u nedjelju završile su identičnim rezultatom 2:2, dok je hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko dobio drugi žuti karton za prekršaj u šesnaestercu...

Prva utakmica na rasporedu u nedjelju bilo je ona između Verone i Torina koja je završila rezultatom 2:2. Sve važno dogodilo se u drugom poluvremenu. Verona je povela iz kaznenog udarca u 49. minuti, a siguran realizator bio je veteran Luca Toni. Torino je do izjednačenja stigao u 66. minuti nakon što je iz odbijanca loptu u mrežu pospremio Daniele Baselli.

Verona ponovno u vodstvo dolazi u 72. minuti, a pogodak je postigao Juan Gomez nakon sjajnog ubačaja Federica Vivianija iz slobodnog udarca. Samo dvije minute kasnije Torino ponovno poravnava rezultat, a pogodak je postigao Afriyie Acquah. Do kraja utakmice nije se ništa značajno dogodilo te je utakmica završila rezultatom od 2:2.

Isti rezultat bio je i na utakmici između Empolija i Napolija. Domaćin Empoli poveo je već u trećoj minuti, nakon solo prodora loptu je u mrežu pospremio Riccardo Saponara, kojemu je to već treći pogodak u ovoj sezoni. Napoli je do poravnanja vodstva stigao već u sedmoj minuti, a prekrasan pogodak s dvadesetak metara postigao je Lorenzo Insigne.

U 18. minuti već je bilo 2:1 za Empoli, a pogodak je postigao Manuel Pucciarelli. Mreže su mirovale do 50. minute kad je Napoli pogotkom Brazilca Allana ponovno poravnao rezultat. U samom finišu utakmice Marek Hamšik imao je sjajnu priliku da Napoli uzme sva tri boda, ali vratar Empolija Lukasz Skorupski odlično je obranio te je utakmica završila rezultatom 2:2. Za momčad Empolija debitirao je hrvatski napadač Marko Livaja koji je igri proveo 22 minute.

Najzanimljivija utakmica bila je ona između Sassuola i Atalante u kojoj su postignuta četiri pogotka, od toga dva eurogola, dva promašena jedanaesteraca i dva crvena kartona. Sassuolo je mogao povesti već u sedmoj minuti iz kaznenog udarca, ali vratar Atalante Marco Sportiello obranio je udarac Nicole Sansonea. Atalanta je u vodstvo stigla u 13. minuti, a pogodak je postigao Maurizio Pinilla. Devet minuta kasnije sjajan pogodak iz daljine za poravnanje rezultata postigao je Francesco Magnanelli.

U 33. minuti pogodak ponovno postiže Maurizio Pinilla te dovodi Atalantu u vodstvo 2:1, koje je trajalo sedam minuta, jer je u 40. minuti sjajan pogodak postigao Antonio Floro Flores. U drugom poluvremenu umjesto golova, vidjeli smo crvene kartone, već u 48. minuti drugi žuti karton dobiva dvostruki strijelac Maurizio Pinilla, te je Atalanta morala nastaviti utakmicu s igračem manje. U 84. minuti drugi žuti karton dobio je i hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko, zbog povlačenja u šesnaestercu. Kao i Sportiello u prvom dijelu utakmice, Andrea Consigli pročitao je Maximiliana Moraleza, te je obranio njegov udarac i spasio bod za svoju momčad.

Do svojih prvih bodova u Serie A stigao je prošlosezonski drugoligaš Carpi u gostima protiv Palerma. Domaćin Palermo u vodstvo je stigao već u šestoj minuti pogotkom Oscara Hiljemarka. Carpi je do poravnanja rezultat stigao u 24. minuti kada je nespretnom reakcijom Roberto Vitiello postigao autogol.

U 64. minuti pogodak u svom debiju za vodstvo gostiju postiže iskusni talijanski napadač Marco Borriello. Palermo je do poravnanja vodstva gostiju stigao pred kraj utakmica pogotkom Uroša Đorđevića. Mato Jajalo je igri je proveo 83 minute, dok je u dresu gostiju Igor Bubnjić proveo svih 90 minuta.

U nedelju je na rasporedu Derby della Madonnina između Intera i Milana u 20 sati i 45 minuta.