Juventus iščupao bod protiv Chieva, Badelj isključen u pobjedi Fiorentine

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 12.09.2015.

U subotu su odigrane tri utakmice trećeg kola talijanskog prvenstva, a aktualni prvak Italije Juventus i nakon tri utakmice ne zna za pobjedu, dok se Chievo i dalje nalazi na vrhu Serie A...

Momčad Stare Dame nastavila je s lošim rezultatom u talijanskom prvenstvu, nakon što je na svom terenu na samom kraju utakmice pogotkom iz kaznenog udarca došla do svojih prvih bodova u Seriji A protiv momčadi Chieva.

Finac Perparim Hetemaj u petoj minuti šokirao je navijače Juventusa kada je s dvadesetak metara uputio udarac neobranjivo u suprotni kut Gianluigija Buffona. Valter Birsa imao je odličnu priliku u 52. minuti da poveća vodstvo gostiju, ali Buffon je refleksno obranio udarac s pet metara te je spasio Juventus od moguće blamaže.

Juventus je bio blizu izjednačenja u 58. minuti kada je Roberto Pereyra pogodio desnu stativu, a do izjednačenja stigao je u 83. minuti kada je bivši igrač Dinama Boštjan Cesar napravio prekršaj u šesnaestercu na Juanu Cuadradu, a sudac Marco Guida svirao je prekršaj za kazneni udarac. Precizan izvođač bio je Paulo Dybala koji šalje loptu neobranjivo pod gredu. Mario Mandžukić je u igru ušao u 73. minuti susreta.

Roma je pobjedom od 2:0 u gostima protiv Frosinonea došla do svoje druge pobjede u sezoni. Momčad Rome u vodstvo je stigla u posljednjim trenucima prvog poluvremena kada je nakon ubačaja iz auta, lopta iznenađujuće stigla do Španjolca Iaga Falquea koji s pet metara nije imao problema pospremiti loptu u mrežu. Frosinone je većinom prijetio udarcima iz daljine, jedan takav udarac uputio je Bugarin Aleksandar Tonev u 27. minuti s dvadesetak metara, ali odlično je obranio vratar Rome Wojciech Szczesny.

Roma je do konačnih 2:0 također stigla u posljednjim trenucima, ali ovaj puta drugog poluvremena, kada Mohamed Salah uzeo loptu igraču Frosinonea i dodao je Juanu Iturbeu koji je pretrčao gotovo pola terena i postigao pogodak za konačnih 2:0. Ovaj pogodak je izrazito važan za Iturbea jer prošle sezone nije pružao igre kakve su se od njega očekivale, ali ima priliku da ove sezone dokaže u Romi koja ga je odlučila ostaviti u momčad, iako je bio pred odlaskom u Genou.

Do svoje druge pobjede stigla je i momčad Fiorentine minimalnom pobjedom na svom terenu protiv Genoe. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 60. minuti, kada je nakon sjajnog ubačaja Borje Valera, pogodak glavom postigao napadač Khouma Babacar.

Četiri minute nakon pogotka, nepotrebni drugi žuti karton dobio je hrvatski reprezentativac Milan Badelj, tako da je momčad Fiorentine pola sata prije kraja utakmice ostala s igračem manje, ali je uspjela obraniti vodstvo od 1:0. Nikola Kalinić u igru je ušao 63. minuti, dok je Ante Rebić susret pratio s klupe.