Roma
Roma 5:1 Carpi

Roma visokom pobjedom protiv Carpija otvorila šesto kolo talijanskog prvenstva

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 26.09.2015.

U prvoj utakmici šestog kola talijanskog prvenstva Roma je stigla do visoke pobijede od 5:1 protiv prošlosezonskog drugoligaša Carpija...

Momčad Rome na svom je terenu stigla do visoke pobjede od 5:1 protiv momčadi Carpija koja je nakon šest kola i dalje bez pobjede.

Roma je u prednost stigla u 24. minuti, nakon što je obrana gostiju odbila prvi ubačaj iz kornera; Lucas Digne vratio je loptu u šesnaesterac gdje se u gužvi nabolje snalazi stoper Kostas Manolas.

Do povećanja vodstva rimski sastav stiže u 28. minuti, a odličan pogodak izravno iz slobodnog udarca postigao je Miralem Pjanić.

Svega tri minute kasnije Roma vodi s 3:0. Nakon snažnog udarca Maicona s tridesetak metara vratar gostiju Željko Brkić loptu odbija točno na nogu Gervinha koji poentira bez većih problema.

Tri minute kasnije Capri uspijeva smanjiti zaostatak, a pogodak glavom postiže bivši igrač Rome iskusni Marco Borriello.

U 51. minuti nakon loše reakcije obrane Carpija Francesco Totti istrčava sam pred vratara gostiju, Brkić brani udarac Tottija, ali lopta se odbija do Mohameda Salaha koji nije imao težak posao za dolazak na 4:1.

Posljednji pogodak na utakmici, u 68. minuti, Roma postiže nakon sjajnog ubačaja Maicona. Autor ovog zgoditka bio je Lucas Digne.

Osam minuta kasnije Maicon radi prekršaj u šesnaestercu, a sudac Massimiliano Irrati pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac odlučio je izvesti Ryder Matos, ali njegov pokušaj čita Morgan De Sanctis za ostanak na 5:1.

Igor Bubnjić susret je pratio s klupe. Momčad Rome u utorak odlazi u Bjelorusiju gdje će se sastati s momčadi BATE Borisova u drugom kolu skupina Lige prvaka.

Ova pobjeda je izrazito važna za trenera Rome Rudija Garciju kojeg su zbog lošijih rezultat u posljednje vrijeme talijanski mediji već proglasili bivšim te su se kao moguće zamjene spominjali Carlo Ancelotti i Vincenzo Montella.