Serie A, 6. kolo, 27.09.2015, 20:45 h
Inter
Inter 1:4 Fiorentina
Fiorentina

Veličanstvena večer Nikole Kalinića na San Siru, hrvatski napadač postigao hat-trick u rušenju Intera

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 27.09.2015.

U šestom kolu talijanskog prvenstva, Fiorentina je na San Siru nanijela prvi poraz Interu ove sezone, a najzaslužniji za to bio je hrvatski napadač Nikola Kalinić koji je postigao tri pogotka, izborio kazneni udarac i isključenje Mirande...

Momčad Roberta Mancinija doživjela je prvi poraz u novom izdanju talijanskog prvenstva. Fiorentina je predvođena hrvatskim reprezentativcem Nikolom Kalinićem pobijedila Inter na San Siru rezultatom 4:1, što je bilo i više nego dovoljno da zasjedne na sam vrh ligaške tablice.

Već u trećoj minuti Samir Handanovič neoprezno je u šesnaestercu startao na Kalinića, a sudac Antonio Damato je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator bio je Josip Iličić i Fiorentina vodi.

Viole povećavaju vodstvo u 19. minuti, snažan udarac uputio je Iličić s dvadesetak metara, Handanovič loše odbio loptu, a njegovu grešku sjajno je iskoristio Kalinić koji je iz blizine pogodio za 2:0.

Samo četiri minute kasnije Kalinić zabija svoj drugi pogodak na utakmici, nakon sjajnog prodora po lijevoj strani, Marcos Alonso je ubacio loptu koju je u šesnaestercu dočekao hrvatski napadač koji bez većih problema postiže treći pogodak Fiorentine na utakmici.

U 31. minuti nakon sjajnog proigravanja Kalinić je istrčao sam pred vratara, a Miranda je iz pozadine povukao hrvatskog napadača. Za suca utakmice nije bilo dvojbe, Brazilac je dobio izravni crveni karton, a Inter je u nastavak utakmice morao s igračem manje.

U 60. minuti Inter je uspio smanjiti. Nakon ubačaja najviši u skoku bio je Mauro Icardi te glavom šalje loptu u stativu, ali ona mu se ponovno odbija te drugi puta ne griješi i postiže prvi pogodak Intera u susretu.

16 minuta kasnije Kalinić postiže svoj treći pogodak na utakmici, nakon kratke akcije Iličić vraća loptu Kaliniću na pet metara, a hrvatski reprezentativac bez većih problemapostiže pogodak za konačan rezultat 4:1.

Osam minuta kasnije Kalinić je mogao postići i četvrti pogodak na utakmici, ali ovaj puta njegov pokušaj brani Samir Handanović.

U utakmici između Inter i Fiorentine nastupila su čak četiri hrvatska igrača. U dresu domaćina Ivan Perišić je bio do 61. minuti, dok je Marcelo Brozović u igru ušao u 77. minuti. Nikola Kalinić je proveo cijelu utakmicu u dresu Viola, Milan Badelj je na terenu proveo 81 minutu, a Ante Rebić je susret pratio s klupe.

• Obrisan korisnik11.10.2015. u 12:39
    Svaka cast Kalinicu, prvi hrvat koji zabije hat trick velikog Intera u sri Milana!!! hehehe
  • Obrisan korisnik28.09.2015. u 16:15
    svakom plusevi..he he- kako pozitiva širi pozitivu
  • Obrisan korisnik28.09.2015. u 12:21
    onakve golove može samo svjetska klasa zabiti. posebne pohvale za prvi. bravo kaliniću!
  • vjesu28.09.2015. u 10:38
    Inter i nije imao nekog ozbiljnog protivnika ove godine. Bili su jadni sinoc. Fiorentina ih je totalno nadigrala. Kalinic neovisno o golovima izgleda mocno. Prima i zadrzava lopte, trci kao Mandzo u svojim najboljim danima, jak u dvobojima i sudjeluje jako dobro u napadackim akcijama. Sto se... [više na forumu]