Genoa
Genoa 1:0 Milan
Milan

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 27.09.2015.

U šestom kolu talijanskog prvenstva Genoa je minimalnom pobjedom nanijela treći ovosezonski poraz momčad Siniše Mihajlovića...

Genoa je minimalnom pobjedom protiv Milana stigla do svoje druge pobjede u sezoni. Put ka pobjedi Genoi je olakšao stoper Rossonera Alessio Romagnoli koji je u finišu prvog poluvremena dobio izravni crveni karton.

Trener gostiju Siniša Mihajlović mnoge je iznenadio izborom prvih 11 jer je priliku u napadu pružoo Mariju Balotelliju, umjesto dosad standardnog Carlosa Bacce.

Genoa je puno bolje krenula u susret, te je već u šestoj minuti stvorila sjajnu priliku, Blerim Dzemaili iz slobodnog udarca proigrao je Diega Capela koji s dvadesetak metara je uputio udarac tik uz desnu stativu.

Samo četiri minute kasnije Genoa stiže u prednost, Dzemaili je iz slobodnog udarca u živom zidu napucao Giacoma Bonaventuru, lopta je promijenila smjer i prevarila vratara gostiju Diega Lopeza te je Genoa stigla u vodstvo od 1:0.

U 35. minuti nakon ubačaja iz kornera, Mario Balotelli je pucao malo pored vrata. Sedam minute kasnije Alessio Romagnoli zbog udaranja laktom dobiva izravni crveni karton iako je već ranije dobio žuti.

Ovo je već drugi puta u ovoj sezoni da Milan dobiva crveni karton u prvom poluvremenu jer je u prvom kolu protiv Fiorentine u 36. minuti drugi žuti odnosno crveni karton dobio stoper Rodrigo Ely.

Do kraja susreta priliku je imao Mario Balotelli iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla malo pored gola te Diego Capel koji je nakon solo akcije s dvadesetak metara pucao malo preko grede.