Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 27.09.2015.

U šestom kolu talijanskog prvenstva Torino je pobjedom stigao do drugog mjesta na ligaškoj ljestvici dok je Udinese prekinuo niz od četiri utakmice bez osvojenog boda...

U sudaru dva najveća iznenađenja dosadašnjeg dijela prvenstva, Sassuolo i Chievo podijelili su bodove. Sassuolo je poveo već u trećoj minuti, udarac Antonija Flora Floresa vratar gostiju Albano Bizzarri odbio je točno na nogu Gregoirea Defrela koji nije imao težak posao te dovodi Sassuolo u vodstvo od 1:0.

Chievo do poravnanja rezultata stiže u 24. minuti nakon ubačaja Simonea Pepea u šesnaesterac, najbolje se snašao Alberto Paloschi te postiže svoj četvrti pogodak u sezoni. Do kraja susreta nije bilo većih prilika te je utakmica završila rezultatom 1:1.

Dobru formu potvrdila je momčad Torina pobjedom od 2:1 protiv Palerma. Torino je utakmicu završio s dva igrača manje jer je u 61. minuti drugi žuti odnosno crveni karton dobio Cristian Molinaro te je u finišu utakmice sudac Maurizio Mariani pokazao izravni crveni karton Joelu Obiju.

Prvu veliku priliku na susretu imao je Palermo u 27. minuti, ali udarac glavom Fabija Daprele otišao je malo pored gola. U 40. minuti bivši igrač Intera iz Zaprešića Aleksandar Trajkovski iz slobodnog udarca pogodio je stativu.

Četiri minute kasnije Torino stiže u prednost, nakon ubačaja s lijeve strane loptu u vlastitu mrežu skrenuo je Giancarlo Gonzalez. Na samom startu drugog poluvremena Torino povećava vodstvo, a autor fantastičnog pogotka iz voleja je Marco Benassi. U 71. minuti Giancarlo Gonzalez postiže pogodak glavom za smanjenja vodstva domaćina te se iskupljuje za pogrešku s početka susreta. Do kraja susreta bilo je nekoliko prilika, ali rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila 2:1 u korist domaćina.

Lazio je u gostima stigao do svoje četvrte pobjede u sezoni nakon preokreta vodstva 1:0 protiv Verone. Domaćin je u prednost stigao u 33. minuti, nakon što je Juan Gomez glavom poslao loptu u gredu, ona se odbija do Filipa Helandera koji postiže pogodak za vodstvo.

Mreže su mirovale do 63. minute, kada je Jacopo Sala napravio prekršaj u šesnaestercu, a sudac Piero Giacomelli je pokazao na bijelu točku. Siguran realizator iz kaznenog udarca bio je Lucas Biglia. U 86. minuti Lazio dolazi do preokreta rezultata i konačnog rezultata, a pogodak je iz slobodnog udarca postigao Marco Parolo prizemnim udarcem ispod živog zida.

Gotovo identičnu utakmicu odigrali su Bologna i Udinese. Domaći sastav je poveo u 31. minuti, nakon sjajnog ubačaja Luce Rizza na peterac, Anthony Mounier nije imao težak posao te postiže pogodak za vodstvo Bologne. Udinese do poravnanja rezultata stiže u 61. minuti, a pogodak iz gužve postiže Emmanuel Badu. U 85. minuti ponovno je gužva pred golom Bologne, a ovaj puta najbolje se snalazi Duvan Zapata te postiže pogodak za prekid crne serije Udinesea od četiri utakmica bez osvojenog boda.

U 20 sati i 45 minuta odigrat će se susret između lidera prvenstva Intera i Fiorentine.