MAXtv Prva liga, 13. kolo, 16.10.2015, 18:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 721

Branimir Korać • petak, 16.10.2015.

Prvi susret 13. kola MAXtv Prve lige bio je gradski derbi između Dinama i Zagreba koji je otišao na stranu Modrih s 4:1. Zagreb je imao otvaranje iz snova da bi nakon toga ipak izgubio...

Damir Ćavar
46'
8
Alen Jurilj
76'
Dražen Medić

Pogled na ljestvicu uoči dvoboja između Dinama i Zagreba sugerirao je laganu utakmicu za aktualnog prvaka, međutim povijest dvoboja između ove dvije momčadi govorila je drugačije. Zagreb je stvorio dosta problema Dinamu u bližoj povijesti, no ovaj put nije bilo tako.

Završilo je 4:1 za Dinamo koji je mogao postići i više nego dvostruko više pogodaka, ali i Zagreb je propustio niz odličnih prilika te je također mogao doći do kojeg pogotka više.

Igralo se otvoreno, Zagreb po običaju nije razmišljao o bunkeru već je pokušao igrati, a već samo otvaranje utakmice bilo je fantastično za goste. Veliku pogrešku Benkovića iskoristio je Gabrijel Boban i već u 17. sekundi došao sam ispred Eduarda i zabio za vodstvo.

Dinamo je odmah krenuo po izjednačenje kako bi spriječio kasniju nervozu i uspio je vrlo brzo vratiti se u utakmicu. U desetoj minuti Machadov pokušaj udarca došao je do Juniora Fernandesa koji iskosa iz kaznenog prostora pogađa suprotni kut Livakovićevog gola.

Nastavio je Dinamo pritiskati nakon pogotka i ubrzo je Taravel propustio čisti zicer za vodstvo kada je glavom neometan iz blizine promašio prazna vrata. U 35. minuti došli su Modri do novog gola i preokreta. Ponovno je asistent bio Machado, ubacio je iz slobodnog udarca, a Fernandes je glavom proslijedio loptu u mrežu.

U završnici prvog dijela Livaković je obranio Ćoriću situaciju jedan na jedan, a loša vijest za Zorana Mamića je raniji izlazak iz igre Pinta kojeg je morao zamijeniti Matel.

U 55. minuti Machado se po treći put upisao među asistente lijepim dodavanjem za pogodak Hodžića da bi deset minuta kasnije nesporazum Zagrebove obrane kaznio Henriquez za konačnih 4:1.

Do kraja utakmice nizale su se prilike na obje strane, Šehić je pogodio gredu, Eduardo obranio Jurilju, a zatim i Boban promašio dok je na drugoj strani gredu zatresao Henriquez kojem je Livaković obranio sjajnu priliku u posljednjim trenucima.

Zagreb tako i dalje ostaje u čekaonici za prvu ovosezonsku pobjedu, a Dinamo u dobrom raspoloženju dočekuje susret protiv Olympiakosa.

• Obrisan korisnik17.10.2015. u 17:01
    Mislim da NK Zagreb (čitaj: Medić) zapravo ne zna što točno želi. Koji su ciljevi kluba? Žele li biti konkurentni drugim prvoligašima ili žele biti (ne baš uspješna kopija) Ajaxa pa proizvoditi i prodavati dobre, mlade igrače za solidne novce ( i na tome zarađivati što će se, naravno, odraziti na... [više na forumu]
  • mb54st17.10.2015. u 15:18
    Zagreb je igrao prema svojim mogućnostima i prezentirao otvorenu igru bez pomisli na bunkeršto se na većini utakmica HNL-a događa kada je razlika u kvaliteti priotivnika. Zagreb ima ekipuza ostanak u Ligi, no očito je da nema stratega za vođenje ekipe uz priznanje Madunoviću none može sa Medićem... [više na forumu]