MAXtv Prva liga, 13. kolo, 18.10.2015, 15:00 h, Gradski stadion u Koprivnici, gledatelja: 2487
Suci: Ivan Bebek, Tomislav Petrović, Miro Grgić
Slaven Belupo
0:1 Hajduk
Tino Sven Sušić 42'
Hajduk

Hajduk se iz Koprivnice vraća s nova tri boda

Iz Koprivnice:Simona Margetić • nedjelja, 18.10.2015.

Hajduk je na gostovanju kod Slaven Belupa uzeo minimalnu pobjedu i ostao za petama hrvatskom prvaku Dinamu. Iako oslabljeni za četiri ozlijeđena igrača, Splićani su poveli krajem prvog dijela i dobro čuvali svoju mrežu u nastavku susreta.

Kako se i najavljivalo, dvoboj Slaven Belupa i Hajduka bio je vrlo zanimljiv za skoro puni koprivnički stadion. Hajduk je u Koprivnicu došao bez Velasqueza, Ohandze, Bašića i Nižića, no to ga nije zaustavilo da 28. put slave na Gradskom stadionu.

Od samog početka Splićani su žustro krenuli u susret. Pokušali su preko Tudora i Milića, no spreman je na te lopte bio Rozman. Farmaceuti su, pak, imali sjajnu priliku u 29. minuti kada je Ejupi s tri metra promašio gostujuću mrežu.

Bijeli su krajem prvog dijela utakmice osigurali minimalno vodstvo. Caktaš je dodao Vlašiću na krilo, a ovaj je prošao protivničke igrače, dodao Sušiću, koji je u 42. minuti zabio za slavlje gostiju.

U nastavku su veliku ulogu odigrala oba vratara. Kalinić je zaustavio opasnu akciju Farmaceuta u 57. minuti, koju je želio završiti Križman, no lopta je završila Kaliniću u rukama.

Rozman je, s druge strane, zaustavio nekoliko dobrih lopta. Najidealniju priliku za povećanje vodstva Hajduk je imao u 72. minuti kada je Vlašić išao sam na koprivničkog vratara, no ovaj je loptu ipak zaustavio.

• narada10818.10.2015. u 18:30
    Hajduku se vraća ... što su dobro igrali. A možda se Hajduku vraća po koji ozljeđen igrač. ;-)
    narada108
  • Šaljivac18.10.2015. u 18:01
    Taktički dobro odrađena utakmica,osim šanse ejupija belupo nam praktički nije ozbiljnije zaprijetia cilu utakmicu.