Primera, 8. kolo, 19.10.2015, 20:30 h
Sporting Gijón
Sporting Gijón 3:3 Granada
Granada

U odličnoj utakmici s čak šest pogodaka, Sporting Gijón i Granada podijelili bodove

Denis Drljepan-Mihoci • ponedjeljak, 19.10.2015.

U posljednjoj utakmici osmog kola španjolskog prvenstva Sporting Gijón i Granada odigrali su jako zanimljivu utakmicu s čak šest pogodaka i dva crvena kartona...

Sporting Gijón na svom terenu remizirao je s posljednjom momčadi lige Granadom, a rezultat susreta bio je 3:3. Granada je imala prednost od 3:1, ali je domaća momčad pogocima u 88. i 95. minuti uspjela doći do boda.

Momčad iz Gijóna stigla je u prednost već u osmoj minuti, nakon duge lopte Alberta Lore u šesnaesterac, ona je stigla do Bernarda Espinose koji glavom postiže pogodak za vodstvo domaćina.

U 21. minuti Isaac Success ubacio se s lijeve strane na peterac gdje je u gužvi pogodak petom postigao Piti za poravnanje rezultata.

20 minuta kasnije Granada stiže do preokreta rezultata, Isaac je iskosa s 15 metara sjajno pogodio u suprotni kut vrata gostujuće momčadi za svoj prvi pogodak u sezoni.

Tri minute kasnije Alen Halilović uputio je udarac s dvadesetak metara, ali lopta je otišla preko vrata. S rezultatom od 2:1 momčadi su otišle na odmor.

U 73. minuti Isaac je izbio sam pred vratara Alberta koji brani njegov pokušaj, ali lopta se odbija do Youseffa El Arabija koji s dvadesetak metara posprema loptu u mrežu.

Osam minuta kasnije Granada je imala veliku priliku za četvrti pogodak na susretu, Thievy Bifouma izbio je pred vratara gostiju, koji je blokirao njegov pokušaj, ali lopta odlazi do Rubena Pereza čiji pokušaj je blokirala obrana domaćina.

Samo minutu kasnije stoper gostiju Miguel Lopes dobio je drugi žuti odnosno crveni karton.

U 88. minuti Halilović je ubacio loptu na 12 metara gdje ju je primirio Nacho Cases i uputio neobranjivi udarac za smanjenje vodstva.

Četvrti sudac pokazao je da će se susret igrati dodatnih pet minuta, a glavni sudac utakmice Alfonso Alvarez u trećoj minuti nadoknade zbog odugovlačenja pokazao je drugi žuti karton stoperu gostiju Brazilcu Doriji.

U posljednjoj minuti susreta Perez je spustio loptu Guerreru koji iz blizine nažno pod prečku zabija za izjednačenje i konačan rezultat od 3:3.

U dresu domaćina Halilović je proveo svih 90 minuta, dok je Ivana Kelava susret pratio s klupe.