Real Madrid 3:0 Levante
Levante

Real Madrid odradio posao protiv Levantea za povratak na vrh ljestvice

Branimir Korać • subota, 17.10.2015.

Osmo kolo Primere otvorili su u Madridu Real Madrid i Levante, a Madriđani su očekivano slavili s 3:0. Unatoč brojnim izostancima domaćin je stigao do sva tri boda...

Real Madrid stigao je do osme uzastopne pobjede protiv Levantea. Svladao ga je s 3:0 i tako nastavio dominaciju protiv kluba iz Valencije.

Rafael Benitez u utakmicu je ušao bez Luke Modrića, Karima Benzeme, Jamesa Rodrigueza, Daniela Carvajala i Pepea, no složio je dovoljno snažnu momčad za očekivanu pobjedu.

Prvih 25 minuta proteklo je u lošoj igri, Real Madrid nije uspio slomiti otpor gostiju, ali je bio dovoljan jedan pogodak da Levante padne. U 28. minuti Cristiano Ronaldo lijepo je asistirao Marcelu koji ulazi s lijeve strane u 16 metara i lijepo pogađa za vodstvo.

Svega dvije minute kasnije domaćin dolazi i do drugog pogotka, gola za povijest kojim je Ronaldo s 324. pogotkom postao najbolji strijelac Real Madrida svih vremena. Ronaldo je primio loptu na 18 metara i krasnim udarcem u donji kut zabio za povećanje vodstva.

Keylor Navas na drugoj strani nije bio besposlen, u nekoliko navrata fantastično je intervenirao i još jednom pokazao da je potraga čelnika kluba za zvijezdom na vratima apsolutno nepotrebna jer već imaju jednog od najboljih golmana svijeta, a to Navas svakako jest kada se napuni samopouzdanjem koje dobiva s minutažom.

U drugom poluvremenu Real Madrid bez problema je održavao prednost, a u završnici susreta Jese je postavio konačnih 3:0.

Mateo Kovačić igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Llorente.