Villarreal 1:2(0:1) Celta Vigo
Celta Vigo

Celta u posljednjim minutama do pobjede na El Madrigalu

Nikola Raič • nedjelja, 18.10.2015.

Derbi osmog kola španjolskog prvenstva odigrali su Villarreal i Celta. U utakmici koja nije ponudila previše dobrog nogometa, Celta je pobijedila 2:1, pogotkom Nolita u 90. minuti...

Villarreal i Celta momčadi su koje su sve oduševile svojim igrama i rezultatima ove sezone. Time su zaslužile da se ova utakmica zove derbijem. Celta je na El Madrigal došla kao neporažena, dok je Villarreal svoj prvi poraz upisao tek u prošlom kolu na gostovanju kod Levantea.

Danas smo gledali mirnu utakmicu, koja nije obilovala akcijom, ali na kraju smo ipak vidjeli tri pogotka i dramatičnu završnicu. Iako se činilo kako će Villarreal uzeti vrijedan bod, Nolito je pogotkom u 90. minuti osigurao Celti vrijednu pobjedu.

Nismo dugo čekali za prvu priliku. Villarreal već nakon četiri minute slaže dobru akciju. Soldado ubacuje s ruba 16-erca, a Leo Baptistao, glavom u padu, promašuje iz blizine. Iako smo očekivali zanimljivu utakmicu s puno prilika i akcije, dobili smo uspavanku koja je potrajala sve do 40. minute. Ništa vrijedno spomena, osim pokušaja Maria Gaspara čiji udarac brani Sergio Alvarez, nismo vidjeli od Villarreala.

Uspavanku prekida Orellana koji fenomenalnim udarcem s 20-ak metara zabija za 0:1. Nakon tog pogotka Celta se probudila i mogla je dokrajčiti Villarreal. Glavni akter Celtinog buđenja bio je Nolito. Prvo je sjajno izbacio Hernandeza u priliku, ali on puca preko gola. Nolito je nakon toga i sam pucao, ali stativa spašava Villarreal.

Villarreal koji je bio u šoku, još od kasnog pogotka Ollerane, nije mogao zamisliti loši ulazak u nastavak. Drugi žuti karton u 47. minuti dobiva Eric Bailly. Celta s igračem više u potpunosti preuzima inicijativu i pritišće Villarreal na njegovoj polovici. Iako je Celta dominirala, samo je jednom ozbiljnije zaprijetila vratima Areole. U 60. minuti Iago Aspas promašio je veliku priliku promašivši gol s nekoliko metara.

U svoj toj jalovoj nadmoći Celte, iz prvog ozbiljnijeg prelaska centra zabio je Villarreal. Denis Suarez je pucao, lopta je promijenila smjer nakon što je pogodila Malla te je završila u mreži. Nakon izjednačenja Villarreal se povlači, a Celta prijeti uglavnom nepreciznim udarcima izvan 16-erca. U 90. minuti, Orellana jednim takvim pokušajem pogađa gredu, lopta se, srećom po Celtu, odbija do Nolita koji ju posprema u mrežu za veliku pobjedu Celte.

Celta u idućem koju dočekuje Real Madrid u dvoboju jedine dvije neporažene momčadi LaLige.