Real Sociedad
Real Sociedad 0:2(0:1) Atlético Madrid
Atlético Madrid

Niko Rukavina • nedjelja, 18.10.2015.

Nogometaši Atletico Madrida svladali su Real Sociedad u San Sebastianu s 2:0 i zadržali su priključak za vodećim momčadima prvenstva. Sociedad je utakmicu završio s dva igrača manje koji su u samom finišu dvoboja dobili dvostruke žute kartone zbog prigovora sucu.

Nakon dvije utakmice bez pobjede Atletico je ponovno slavio i ostao je na dva boda zaostatka za vodećim Real Madridom, Celtom iz Viga i Barcelonom. Real Sociedad je pak upisao četvrti prvenstveni poraz i trenutno se nalazi na rubu zone ispadanja.

Momčad Diega Simeonea nije odigrala kvalitetnu utakmicu, ali se na kraju pišu osvojena tri boda. S dva razlike svladali su nervozne domaćine koji su utakmicu završili s dva igrača manje.

Prednost Atleticu donio je Antoine Griezmann, bivši igrač Sociedada nakon sjajnog solo prodora u 9. minuti utakmice. Francuski napadač primio je loptu na 50 metara od suparničkog gola, sjurio se prema njemu i efektno lobao Geronima Rullija za vodstvo svoje momčadi.

Prvi dio nije bio pretjerano atraktivan s tek nekoliko pokušaja na obje strane, dok je u nastavku utakmice Sociedad u kontrolirao utakmicu, bio puno opasnija momčad od Atletica koji se orijentirao na čuvanje vodstva, ali do same završnice dvoboja nije bilo pretjeranog uzbuđenja.

U 89. minuti Sociedadov Diego Reyes dobio je dva žuta kartona jer je protestirao sucu zbog Atleticovog odugovlačenja utakmice. Zatim, u prvoj minuti sudačke nadoknade, Yannick Carrasco je zabio drugi pogodak za Atletico na asistenciju Fernanda Torresa.

Nakon drugog pogotka zbog prigovora sucu dvostruki žuti karton dobio je i Sociedadov Jonathas, a Ignacio Iglesias Villanueva je zbog istog razloga žute kartone podijelio Rulliju i Rubenu Pardu.