City i United odigrali slabu utakmicu bez golova, Hary Kane zabio hat-trick u visokoj pobjedi Tottenhama

Marjan Kreševac • nedjelja, 25.10.2015.

Imali smo velika očekivanja od derbija Cityja i Uniteda, a dobili smo gotovo ništa, dva udarca u okvir gola. Puno više pokazao je Tottenham koji je nakon ranog vodstva Bournemoutha spremio pet lopti iza leđa Artura Boruca, od čega Hary Kane njih tri.

Na Old Traffordu u nedjelju je odigran veliki manchesterski derbi. Prije utakmice oba trenera pokušala su spustiti tenzije. Trener Uniteda Louis van Gaal: "Imali smo jedan dan manje za pripremu, s te strane nama je puno teže. Ako gledamo tablicu oni su na prvom mjestu i prema tome favoriti, mislim. Vjerujem da je ovo izrazito emotivan meč za naše navijače, ali prvenstvo se osvaja u svibnju, pobjeda je veliki korak prema tome, ali ne i kraj". Slično razmišljanje imao je i trener Cityja, Manuel Pellegrini: "Uvijek kažem da je ovo utakmica za šest bodova jer igramo protiv momčadi koja je iza nas na tablici, ali ovo nije utakmica koja će odlučiti prvaka ove sezone. Trenutno smo u dobroj poziciji, na vrhu smo lige, ali to ne znači da ćemo imati bolju sezonu od prošlogodišnje. Za nas je najvažnije da ne ponavljamo iste greške i da napredujemo iz utakmice u utakmicu".

Obje momčadi oprezno su ušle u utakmicu tako da u uvodnim minutama nismo vidjeli previše od igre. Prvo uzbuđenje dogodilo se u devetoj minuti kada su domaći tražili kazneni udarac. Juan Mata je u pokušaju dodavanja pogodio Fernandinha kojem se lopta od noge odbija u lijevu ruku, sudac je s pravom samo odmahnuo na traženje domaćih. Domaći su prvi puta zaprijetili u 13. minuti preko Raheema Sterlinga koji je s lijeve strane kaznenog prostora povukao u sredinu i uputio udarac, ali braniči Manchestera Phil Jones i Chris Smalling uspjeli su blokirati njegov udarac.

U 17. minuti probudio se Kevin de Bruyne koji se sjurio po desnoj strani kaznenog prostora, ali pod pritiskom braniča nije uspio ubaciti loptu već ju je poslao visoko preko grede. Tri minute kasnije ponovo De Bruyne lijepo proigrava Yayu Tourea na lijevoj strani, ali se Toure spetljao i od svega nije bilo ništa. U tim trenucima City je djelovao konkretnije i opasnije isključivo zahvaljujući nadahnutim De Bruyneu i Sterlingu.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još dvije lijepe prilike Cityja koje su obje završile promašajima Tourea. Prvo je u 40. minuti nakon ubačaja iz kornera glavom pucao tik pokraj lijeve vratnice, a tri minute kasnije upropastio je još jedno lijepo dodavanje De Bruynea. na odmor se odlazi bez golova, ali i bez udarca u okvir gola.

Drugo poluvrijeme bilo je nešto življe, ali usudili bi se reći ne dovoljno za susret ovakva dva velikana. U 50. minuti nakon skraćenog kornera Ander Herrera pada u kaznenom prostoru , ali sudac ostaje nijem. Veliku priliku u 62. minuti propustio je Mata koji je izbjegao loše postavljenu offside zamku, ali Joe Hart je brži i klizećim startom odnosi loptu.

Ništa značajno nije se događalo do posljednjih desetak minuta susreta, prvo je u 86. minuti Jesse Lingard pogodio vratnicu nakon krasnog proigravanja Anthonyja Martiala, a samo minutu kasnije Marouane Fellaini odigrao je lijepu loptu za Smallinga koji ju nije idealno zahvatio i dao je još jednu priliku Hartu da spasi svoj gol. Bio je ovo jedan od definitivno lošijih gradskih derbija, utakmica bez previše žara i dinamike koja je u 90 minuta donijela samo dva udarca u okvir gola.

U drugom susretu Tottenham je deklasirao Bournemouth s pet pogodaka u mreži. Harry Kane vratio se u golgetersku formu i s hat-trickom utro put za pobjedu svoje momčadi iako prema početku utakmice to nije tako izgledalo. Već u prvoj minuti domaći su poveli preko Matta Ritchia koji je lijevom nogom lijepo pucao s desne strane kaznenog prostora. Zasluge za vodeći pogodak idu i Charliu Danielsu na asistenciji.

Domaći nisu mogli ni sanjati bolji početak utakmice, ali gosti nisu bili previše impresionirani i već u devetoj minuti vratili su se u utakmicu. Za izjednačenje iz kaznenog udarca zabio je Hary Kane. U 17. minuti potpuni preokret, za 1:2 nogom zabija Mousa Dembélé. Do kraja poluvremena Boruc je još jednom morao po loptu u mrežu, treći pogodak za Tottenham u 29. minuti zabio je Erik Lamela.

U drugom dijelu raspoloženi Kane dodao je još dva pogotka, prvi u 56. minuti na dodavanje Christiana Eriksena, a drugi u 63. minuti iz velike blizine nakon kornera. Nakon visoke pobjede Tottenham je na šestom mjestu tablice, a Bournemouth se opasno približio zoni ispadanja, zaustavili su se na 17. mjestu.

• Obrisan korisnik25.10.2015. u 18:11
    Slažem se potpuno za Rooneya, isto kao Pique, vidi se da ga boli ona stvar za momčad. City je još nešto i pokušavao prema naprijed, United je ( zbog nemoći veze i napada) svaki put nešto srao po svojoj polovici i čekao kraj.
  • Obrisan korisnik25.10.2015. u 18:05
    Preporučam gledanje snimke, točnije drugog poluvremena. Jedini koji je igrao na nulu je City, i to sasvim opravdano, nisu imali 2 najbolja igrača. United nije mogao zabiti gol jer u napadu imaju smeće s kapetanskom vrpcom oko ruke.
  • Obrisan korisnik25.10.2015. u 17:53
    Ovo je United odigrao na nulu na najjače. tekma katastrofa, nitko nije zaslužio 3 boda.