Premiership, 10. kolo, 25.10.2015, 17:15 h
Liverpool 1:1 Southampton
Southampton

Sadio Mane golom u 86. minuti uskratio Liverpoolu pobjedu

Marjan Kreševac • nedjelja, 25.10.2015.

Ni u trećem susretu na klupi Redsa, Jurgen Klopp nije uspio upisati prvu pobjedu. U zadnjem susretu nedjeljnog programa Premiershipa Liverpool i Southampton podijelili su bodove na Anfieldu rezultatom 1:1.

U prvom poluvremenu Liverpool je imao više loptu u posjedu, trkački su bili moćniji i kroz takvu igru pokušali su ostvariti pritisak prema protivničkom golu, a gosti su se orijentirali na protunapade iz kojih su u par navrata ozbiljno zaprijetili. U otvaranju utakmice Liverpool je pokušao dva puta udarcima Philippea Coutinha i Emrea Cana, ali bez ozbiljnije prijetnje po gol Maartena Stekelenburga. Prvu priliku za Southampton u 12. minuti propustio je Jose Fonte koji je neprecizan glavom nakon ubačaja Dušana Tadića.

Najraspoloženiji igrač Liverpoola u prvom poluvremenu bio je James Milner koji je ozbiljno zaprijetio udarcima u 30. i 32. minuti, no bez učinka na rezultat na semaforu. Najbolju priliku gosti su propustili u 39. minuti kada je Virgil van Dijk lijepo pucao glavom, ali Simon Mignolet još ljepše obranio njegov udarac. Na poluvrijeme se odlazi s rezultatom 0:0.

Nastavak utakmice donio je puno bolju igru od obje momčadi. Na poluvremenu Jurgen Klopp uveo je Christiana Bentekea koji je imao priliku za pogodak već u 48. minut, ali je njegov udarac iz blizine blokiran. S Bentekeom u vrhu napada Liverpool je izgledao puno konkretnije i opasnije. Domaći su nastavili pritiskati i stvarati šanse, a svoju nadmoć uspjeli su konkretizirati u 76. minuti. Milner je krasnim centaršutom pronašao glavu Bentekea koji s igračem na leđima puca i skida paučinu iz desnih rašlji, Stekelenburg nije imao promila šanse.

Anfield je eksplodirao i svi su bili sigurni u proslavu prve pobjede novog trenera, svi osim Sadia Manea. U 86. minuti Gastón Ramírez glavom je prenio loptu na drugu stativu, a na nju je natrčao Mane i nogom je pospremio u mrežu. Svoj boda vrijedan gol Mane je do kraja susreta upropastio isključenjem, u razmaku od samo dvije minute zaradio je dva žuta kartona.

Klopp nije uspio dohvatiti prvu pobjedu, sljedeću priliku imat će za tri dana protiv Bournemoutha u Capital One kupu.

• SuppaDuppaFly26.10.2015. u 19:09
    Puno strpljenja., rada i kupnhe će trebat kloppu da vrati liverpool u krrug najuzih za osvajanje titule