Premiership, 13. kolo, 21.11.2015, 13:45 h
Watford
Watford 1:2 Manchester United
Manchester United

Marjan Kreševac • subota, 21.11.2015.

Na Vicarage Roadu otvoreno je 13. kolo Premiershipa. Manchester United je doputovao u znatno oslabljenom sastavu, iz udarne postave nedostajalo je čak četiri igrača Michael Carrick, Anthony Martial, Marouane Fellaini i Wayne Rooney. Iako znatno oslabljeni Crveni vragovi imaju imperativ pobjede ukoliko žele ostati u utrci za prvim mjestom u prvenstvu. Na kraju u tome su i uspjeli i s dosta sreće upisali tri boda u utakmici protiv Watforda.

Na otvaranju utakmice nismo vidjeli pretjerano dojmljivu igru, igralo se uglavnom između dva šesnaesterca bez nekih konkretnijih prijetnji. Prva ozbiljnija prilika na utakmici rezultirala je vodstvom gostiju. Igrala se 11. minuta kada je Ander Herrera ubacio loptu u kazneni prostor domaćih gdje se najbolje snašao Memphis Depay i lijevom nogom pogodio gornji desni kut gola Heurelhija Gomesa. Izgleda da je kritika Louisa van Gaala usmjerena na igre koje je Depay pružao u zadnje vrijeme urodila plodom.

Prvu priliku domaći su imali u 21. minuti, ali udarac Odiona Ighaloe s ruba kaznenog prostora odlazi visoko preko gola. U 25. minuti povećao se broj članova bolnice na kraju Manchestera, zbog ozljede igru je napustio Ander Herrera, a priliku za nastup dobio je Argentinac Marcos Rojo. U 28. minuti lijepu priliku za povećanje vodstva propustio je Morgan Schneiderlin koji je nakon konfuzne reakcije domaće obrane pucao s nekih šest metara, malo iz kosa, ali udarac odlazi malo iznad grede.

Najraspoloženiji igrač gostiju, Depay, imao je izglednu priliku za pogodak u 39. minuti kada je nakon proigravanja Bastiana Schweinsteigera uputio udarac prema golu, ali ovog puta istaknuo se Gomes i bravuroznom obranom iščupao loptu iz donjeg lijevog kuta gola. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao i na odmor se odlazi s minimalnom prednošću gostiju iz Manchestera.

Na početku drugog poluvremena u glavnim ulogama bili su vratari. Prvo je Gomes u 47. minuti obranio udarac Jessea Lingarda, a nakon toga istaknuo se i njegov kolega s druge strane David de Gea u 56. minuti paradom skida udarac Troyja Deeneyja. Trebalo je pola sata igre domaćima da se probude, ali kada su shvatili da se s ovakvim Manchesterom može igrati krenuli su odlučnije prema naprijed i zaposlili do tada neprimjetnu posljednju liniju Manchestera. Iako je u 11. minuti postigao vodeći pogodak, da je bio malo koncentriraniji i iskoristio još koju od izglednih prilika, a jednu takvu imao je u 67. minuti, Depay je mogao riješiti pitanje pobjednika i osigurati mirniji kraj utakmice.

Manchester je umalo kažnjen za Depayjeve promašaje u 70. minuti, Ighalo je lijepo pronašao Etienna Capouea u kaznenom prostoru, ovaj je primirio loptu i odapeo prema golu negdje sa sredine kaznenog prostora, ali braniči Manchestera u zadnji tren ispred gol linije odbijaju loptu u korner. Deeney je ponovno u prilici u 75. minuti, ali njegov udarac po sredini gola ovoga puta je lak plijen za De Geu. Manchester u ovim trenucima opasno živi. Da još uvijek vrijedi staro pravilo o promašajima uvjerili smo se u 86. minuti kada je Rojo hrvačkim zahvatom srušio Ighalou i darovao domaćima kazneni udarac. S bijele točke nemilosrdan je Deeney i poravnava rezultat na 1:1.

Kada su domaći navijači već lagano slavili veliki bod, za njihovo veliko razočaranje pobrinuo se Schweinsteiger. Nakon udarca iz kuta lopta se odbila na noge Nijemcu koji prizemno puca s ruba peterca, Deeney je pokušao blokirati udarac klizećim startom, ali zajedno s loptom ulazi u vlastitu mrežu. Na kraju svega, sretno i spretno Manchester uzima tri boda i privremeno se penje na prvo mjesto na tablici.

• qvestor23.11.2015. u 14:13
    LVG je poznat kao sistematičan i dogoročni trenerosobno mi je antipatičan ali rezultate ima, ustvari jedini kiks u karijeri mu je bio kad je vodio Barcelonuu svim drugim klubovima je ostavio traga, a kao navijač Man utd-a više bih volio da je Ancelotti trener
    qvestor
  • Obrisan korisnik21.11.2015. u 16:30
    vidim da je man u prvi na ljestvici, a njemu nije dano za proritet prvo mjesto ove sezone. rezultat govori da mu se ne može ništa zamjeriti, makar je atrakcija na nižoj razini nego smo navikli od man u. čovjek je s nizozemskom bio uvjerljiv u kvalama, a gdje su sad. on radi rezultat a o igri se da... [više na forumu]
  • crush21.11.2015. u 16:11
    Da je LVG veliki pacijent, to se danas moglo viditi. Čovjek je stavio 6 defanzivno orjentiranih igrača protiv ekipe koja se jedva sastane s loptom i onda kukavički čuva rezultat