Premiership, 13. kolo, 21.11.2015, 18:30 h
Manchester City
Manchester City 1:4 Liverpool
Liverpool

Marjan Kreševac • subota, 21.11.2015.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa Premiershipa na Etihadu su snage odmjerili Manchester City i Liverpool. Redsi su nakon pola sata igre imali nevjerojatna tri gola prednosti, a po šansama mogli su imati i više. Na kraju priče Liverpool je slavio rezultatom 4:1.

U prvom poluvremenu bilo je i slijepcu jasno koliko Vincent Kompany znači ovoj momčadi, bez njega posljednja linija ne postoji. Igrači Liverpoola prolazili su kako su htjeli, odigravali pete, duple pasove, ukratko obrambeni igrači Cityja izgledali su smiješni. Sergio Aguero i kolege iz napada ne mogu zabiti toliko koliko obrana može primiti i pokloniti.

Kola su krenula nizbrdo već u sedmoj minuti, Bacary Sagna imao je loptu na desnoj strani obrane koju je uspio izgubiti pod pritiskom Liverpoolovih igrača koji su se hitro sjurili u kazneni prostor, Roberto Firmino je uputio loptu u peterac gdje se Eliaquim Mangala spetljao i ubacio loptu u vlastitu mrežu. Nakon ranog vodstva Jürgen Klopp je u nekoliko navrata tjerao svoje igrače prema naprijed i tražio od njih još jači pritisak.

Pritisak je urodio plodom u 23 minuti. City je izgubio jednu loptu koju je prihvatio Roberto Firmino, sjurio se prema naprijed i perfektnim ubačajem pronašao Philippea Coutinha koji kroz noge Joea Harta udvostručuje vodstvo svoje momčadi. City je u šoku, a Kloppovi igrači su na tragu, ako ne i bolji od predstave protiv Chelseaja.

Kod trećeg gola bila je vidljiva sva konfuznost posljednje linije Cityja, Emre Can petom je izbacio posljednju četvorku koja je pokušala namjestiti offside zamku za Coutinha, ali bez uspjeha. Coutinho je usamljen i neometan krenuo prema Hartu kojemu nije preostalo ništa drugo nego krenuti mu u susret, no Coutinho lijepo odigrava za Firmina koji mirno posprema loptu u mrežu. Prvi puta nakon veljače 2003. City je kod kuće primio tri gola u prvom poluvremenu.

Do kraja poluvremena, točnije u 44. minuti prekrasnim udarcem Sergio Aguero uspio je malo popraviti dojam i smanjiti rezultat na 1:3. U nastavku utakmice igrači Cityja mogu samo Hartu zahvaliti što nisu doživjeli još veću katastrofu, prvo je u 60. minuti prekrasno zaustavio udarac Firmina, a nakon toga u 80. zaustavlja i Christiana Bentekea. Minutu kasnije, točnije u 81. ni Hart nije mogao zaustaviti Martina Škrtela koji je prekrasnim udarcem postavio konačnih 1:4. Naš Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu.