Marjan Kreševac • subota, 21.11.2015.

Popodnevni program donio je niz uzbudljivih susreta u Premiershipu. Najveće iznenađenje dogodilo se na Hawthornsu gdje je Arsenal poražen 2:1 od West Bromwich Albiona, Jose Mourinho je okusio slast pobjede nakon dugo vremena, Chelsea je pobijedio Norwich City rezultatom 1:0, Everton je deklasirao Aston Villu 4:0.

Fantastičnu utakmicu gledali smo na Hawthornsu gdje je West Bromwich Albion ugostio Arsenal. Nakon sretne pobjede Manchester Uniteda, Topnicima su bila nužna tri boda kako bi nastavili utrku za prvim mjestom. Na otvaranju utakmice nije bilo pretjerane igre, prvo uzbuđenje dogodilo se u 14. minuti kada je Arsene Wenger bio prisiljen napraviti zamjenu zbog ozljede Francisa Coquelina, a na njegovo mjesto uskočio je Mikel Arteta. U 28. minuti gosti dolaze do vodstva, Mesut Özil ubacio je loptu iz slobodnog udaraca, a Olivier Giroud je glavom posprema u mrežu kraj statične obrane domaćih.

Domaći nisu bili impresionirani vodstvom gostiju i dalje su se nastavili otvoreno nadigravati što im je donijelo ploda u 35. minuti kada je James Morrison nakon ubačaja iz slobodnog udarca nogom pospremio loptu iza leđa Petera Čecha. Samo pet minuta kasnije potpuni preokret, loša reakcija Čecha i Artete na jedan ubačaj s lijeve strane rezultirala je Artetinim autogolom. Do kraja poluvremena mreže su mirovale.

U drugom dijelu vidjeli smo silna nastojanja Arsenala da dođe makar do poravnanja rezultata. Najbolju priliku za to imali su u 48. minuti kada je Özil pogodio stativu. U 67. minuti još jedna velika prilika za poravnanje odlazi u vjetar, Santiago Cazorla pronašao je u kaznenom prostoru Joela Campbella koji iz velike blizine nogom šalje loptu pokraj lijeve vratnice. Sve dobro što su domaći napravili skoro su upropastili u 85. minuti kada su napravili nepotreban prekršaj za najstrožu kaznu, ali pomilovala ih je božica sreće, udarac Santiaga Cazorle odlazi visoko preko gola.

Leicester City gostovao je kod Newcastle Uniteda i upisao važnu pobjedu kojom je privremeno zasjeo na vrh tablice Premiershipa. U prvom dijelu bila je to otvorena, muška igra s obje strane u kojoj su i domaći i gosti imali svoje prilike za pogodak, ali što zbog nepreciznosti napadača, a što zbog raspoloženih vratara mreže su mirovale sve do prve minute sudačke nadoknade. Strijelac je bio, a tko drugi nego Jamie Vardy koji je na dodavanje Leonarda Ulloe koji je prizemnim udarcem s lijeve strane kaznenog prostora doveo svoju momčad u vodstvo.

U drugom poluvremenu gosti su s dva gola potvrdili svoju pobjedu, prvo je u 62. minuti Ulloa na dodavanje Riyada Mahreza glavom povisio vodstvo gostiju na 2:0, a u 83. minuti u strijelce se upisao Japanski internacionalac Shinji Okazaki koji je nogom iz velike blizine postavio konačnih 0:3. Andrej Kramarić nije bio u zapisniku za ovu utakmicu.

Chelsea je na Stamford Bridgeu upisao toliko željenu pobjedu kojom se malo odmaknuo od opasne zone i privremeno se smjestio na 15. mjesto. Na otvaranju utakmice najzaposleniji igrači na terenu bili su vratari, Norwich City je hrabro krenuo u nadigravanje s momčadi Josea Mourinhoa i nije bio bez svojih šansi, a to što ih nisu iskoristili mogu zahvaliti raspoloženom Asmiru Begoviću. Odlučujući pogodak na utakmici pao je u 64. minuti utakmice, a strijelac je bio danas daleko najraspoloženiji igrač na terenu, Diego Costa. Asistenciju za pogodak upisao je Cesc Fabregas.

Ross Barkley i Romelu Lukaku postigli su svaki po dva pogotka za uvjerljivu pobjedu Evertona nad Aston Villom. Osnovna ideja s kojom je momčad Ville došla na Goodison Park bila je ne primiti pogodak. Takva igra obila im se o glavu već u 17. minuti kada je Barkley doveo svoju momčad u vodstvo, a u 28. Lukaku je udvostručio prednost. Do kraja poluvremena očajni gosti još jednom su vadili loptu iz mreže i to u 42. minuti, a precizan je još jednom bio Barkley. Lukaku je zaključio priču u 59. minuti i omogućio svojoj momčadi skok na sedmo mjesto na tablici, dok Aston Villa ostaje duboko prikovana na zadnjem mjestu.

Stoke City nastavio je svoj impresivan niz zahvaljujući Bojanu Krkiću koji je prekrasnim pogotkom u desetoj minuti susreta osigurao sva tri boda za svoju momčad. Nakon pete pobjede iz sedam susreta Stoke je skočio u gornji dio tablice. Gosti nisu gotovo ništa pokazali, a za spomenuti je jedino prilika Dušana Tadića čiji je udarac prohujao blizu okvira gola.

Swansea City vratio se iz zaostatka od dva gola i za veliki trud nagrađen je jednim bodom u susretu protiv Bournemoutha. Joshua King i Dan Gosling u desetoj, odnosno 26. minuti doveli su goste u vodstvo, ali Andre Ayew petom smanjuje u 28. minuti, a potpuni povratak iz kaznenog udarca u 39. minuti osigurao je Jonjo Shelvey.