Sassuolo
Sassuolo 1:1 Fiorentina
Fiorentina

Branimir Korać • ponedjeljak, 30.11.2015.

Fiorentina nije uspjela doći do pobjede na gostovanju kod neugodnog Sassuola. U susretu 14. kola remizirala je 1:1 čime je ispustila priliku barem privremeno preuzeti vodeću poziciju...

Fiorentina nastavlja nizati rezultate u serijama. Nakon razdoblja od pet uzastopnih pobjeda, upisala je tri poraza pa četiri pobjede, a sada je u seriji remija. Upisala je treći u nizu u svim natjecanjima.

Serija je započela u prošlom kolu na domaćem travnjaku protiv Empolija (2:2), zatim je kod Basela u Europskoj ligi također remizirala (2:2) da bi ovog ponedjeljka i kod Sassuola uzela samo bod.

Paulo Sousa odlučio je ostaviti Nikolu Kalinića na klupi i krenuti s Giuseppeom Rossijem u prvih 11, no Rossi se nije posebno istaknuo i Kalinić ga je zamijenio u 56. minuti.

Gosti su odlično otvorili utakmicu i poveli već u petoj minuti. Lopta je na petercu sretno došla do Borje Valera koji je potpuno sam imao laganu zadaću i bez problema svladao Andreu Consiglija.

Uoči odlaska na odmor, domaćin se vratio. Šime Vrsaljko bio je u ulozi asistenta, odlično ubacio na drugu vratnicu za Floccarija koji glavom poravnava na 1:1.

U drugom dijelu još jednom suradnja Vrsaljka i Floccarija stvorila je probleme gostima, ali ovaj put uspjeli su se spasiti da bi i Nikola Kalinić imao izglednu priliku, ali nije uspio zahvatiti loptu nakon ubačaja Iličića.

Vrsaljko je odigrao cijelu utakmicu, Badelja je u 68. minuti zamijenio Verdu, a Kalinić je igrao od 56. minute umjesto Rossija. Ante Rebić nije dobio priliku.