Reja slavio na Olimpicu protiv Rome, Carpi stigao do svoje druge pobjede u sezoni

Denis Drljepan-Mihoci • nedjelja, 29.11.2015.

U 14. kolu talijanskog prvenstva Roma je iznenađujuće poražena od Atalante, dok je Frosinone u zanimljivom susretu slavio s 3:2 protiv posljednjeplasirane Verone i tako joj nanio osmi poraz u sezoni...

Roma – Atalanta 0:2

Favorizirana Roma doživjela je poraz na svom terenu od 2:0 protiv Atalante. Momčad Eduarda Reje stigla je do svoje šeste pobjede u sezoni, a u finišu susreta podijeljena su čak tri crvena kartona.

Atalanta je povela u 40. minuti susreta. Alejandro Gomez je iskoristio krivo dodavanje Lucasa Dignea i povukao loptu još koji metar te pogodio neobranjivo s dvadesetak metara za prednost gostiju. Lijep pogodak 27-godišnjeg Argentinca kojem je to četvrti gol u sezoni.

U 82. minuti Maicon je klizećim startom u šesnaestercu zaustavio Gomeza koji se spremao na udarac, sudac je bez ikakve dvojbe pokazao izravni crveni karton iskusnom Brazilcu, a Atalanti dodijelio kazneni udarac kojeg je uspješno izveo German Denis. U finišu susreta sudac je pokazao dva crvena kartona igračima gostujućeg sastava. Prvo iskusnom Guglielmu Stendardu zbog igranja rukom zaradio drugi žuti karton, istu kaznu zaradio je i Alberto Grossi u drugoj minuti sudačke nadoknade zbog prekršaja nad Radjom Nainggolanom.

Genoa – Carpi 1:2

Carpi je stigao do svoje druge pobjede u sezoni. Prošlosezonski drugoligaš slavio je u gostima kod Genoe koja je gotovo cijeli susret igrala s igračem manje.

U vatrenom početku utakmice domaći sastav je uspio zaraditi crveni karton, a dvije minute kasnije i postići pogodak. U šestoj minuti susreta sudac je prekinuo akciju domaćina jer je vidio udaranje lakom Leonarda Pavolettija u šesnaestercu za koje je talijanskom napadaču pokazao izravni crveni karton.

Dvije minute kasnije Genoa je povela. Diego Laxalt pokušao je proigrati Serge Gakpe u napadu, ali lopta se je od igrača Carpija odbila do Dioga Figueirasa koji preciznim udarcem iz kosa loptu posprema u mrežu za prednost domaćeg sastava.

Carpi je do poravnanja rezultata stigao u 57. minuti. Antonio Di Gaudio je povukao je loptu te lijepo proigrao veterana Marca Borriella koji prizemnim udarcem iz kosa postiže svoj treći pogodak u sezoni. Pogodak za slavlje postigao je prekaljeni Cristian Zaccardo u 80. minuti susreta.

Frosinone – Verona 3:2

Pomalo neobični crveni karton zaradio je vratar Verone Rafael. Nakon što je uhvatio loptu Brazilac je laktom u lice udario igrača domaćina, Rafael je pokazivao sucu Nicoli Rizzoliju da nije bilo namjerno, ali Rizzoli je pokazao izravni crveni karton i kazneni udarac za domaći sastav.

Umjesto Rafaela na vrata je stao Pierluigi Gollini i umalo je uhvatio udarac Daniela Ciofanija, ali njegov udarac s bijele točke je precizan i domaćin je stigao u prednost. U 40. minuti Frosinone je stigao do drugog pogotka na susretu. Roberto Crivello je ubacio u šesnaesterac, do Ciofanija koji glavom s desetak metara postiže svoj drugi pogodak na susretu.

Do prednosti od tri pogotka domaćin je stigao na startu drugog poluvremena. Lopta je nakon odbijanja stigla do Federica Dionisija koji bez već problema postiže pogodak za visoku prednost domaćina. Do smanjenja prednosti Verona je stigla u 69. minuti. Federico Viviani pucao iz slobodnog udarca ispod živog zida i lopta je završila u mreži za prvi pogodak gostiju na susretu.

Sedam minuta kasnije Verona je stigla do drugog pogotka na susretu. Nakon ubačaja iz kornera najviši u skoku je Vangelis Moras te glavom postiže za smanjenje vodstva i za neizvjesni završetak susreta, ali rezultat se nije mijenjao te je utakmica završila s rezultat 3:2.

Chievo – Udinese 2:3

U zanimljivom susretu Udinese je stigao do slavlja od 3:2 u gostima kod Chieva i tako upisao petu pobjedu u sezoni. Prvi pogodak na susretu postigao je domaći sastav u 26. minuti. Riccardo Meggiorini je dodao loptu na peterac do Valtera Birse, ali njegov udarac zaustavlja Orestis Karnezis, no lopta se odbija do Alberta Paloschija koji dovodi domaćine u prednost.

Do poravnanja rezultata u 42. minuti. Nakon ubačaja s desne strane Nicolas Frey loptu posprema u vlastitu mrežu. Cyril Thereau je na samom startu drugog poluvremena Udinese doveo u prednost. Do poravnanja rezultata domaćin je stigao u 72. minuti pogotkom Roberta Inglesea. Osam minuta kasnije u stilu Lea Messija Thereau je postigao svoj drugi pogodak na susretu i postavio konačan rezultat od 3:2. Vrijedi spomenuti kako je 32-godišnji Thereau četiri godine nosio dres Chieva.