Denis Drljepan-Mihoci • subota, 28.11.2015.

U 14. kolu talijanskog prvenstva Milan je na San Siru stigao do visoke 4:1 pobjede protiv Sampdorije, dok je Roberto Donadoni doživio svoj prvi poraz na klupi Bologne...

Torino – Bologna 2:0

Momčad Torina na svom terenu stigla je do 2:0 pobjede protiv Bologne. Sve važno dogodilo se u drugom poluvremenu. Veliku priliku domaći sastav imao je u 59. minuti, ali udarac Fabija Quagliarelle s desetak metara završio je na gredi.

Torino je poveo u 75. minuti. Emiliano Moretti loptu je dodao do Andreje Belottija koji je bio brži od svog čuvara te pospremio loptu u bliži kut za prednost domaćeg sastava. Do konačnih 2:0 momčad Torina stiže u drugoj minuti sudačke nadoknade. Nakon velike pogreške Domenica Maiette loptu uzima Giuseppe Vives koji se sjurio pred vrata gostiju te je loptu poslao pored vratara za svoj prvi pogodak u sezoni.

Milan – Sampdoria 4:1

Momčad Milana je stigla do svoje sedme pobjede u sezoni. Rossoneri su na San Siru slavili s 4:1 protiv momčadi Sampdrije koju je prošle sezone uspješno vodio današnji trener Milana Siniša Mihajlović.

Milan je poveo u 16. minuti. Alessio Cerci kratko je dodao do M'Baye Nianga koji se u šesnaestercu oslobodio čuvara i poslao loptu na drugu stranu do Giacoma Bonaventure koji bez većih problema postiže pogodak za prednost domaće momčadi.

U 37. minuti Ignazio Abate ubacio je loptu u šesnaesterac, a Lorenzo de Silvestri povukao Bonaventuru te je sudac Daniele Doveri pokazao na bijelu točku. Kazneni udarac izveo je Niang, vratar gostiju pogodio je stranu, ali udarac mladog Francuza je precizan za povećanje prednosti svoje momčadi.

Veliku pogrešku vratara gostiju Emilijana Vivijana iskoristio je Niang u 49. minuti. Francuz je presjekao kratko dodavanja i izbio sam pred vratara te je bez većih problema postigao svoj drugi pogodak na susretu.

Do četvrtog pogotka na susretu Milan je stigao u 79. minuti. Cerci je ubacio u šesnaesterac, gdje Luiz Adriano iz okreta loptu šalje u mrežu za veliku prednost domaćina. Počasni pogodak momčad Sampdorije postigla je u 87. minuti. Andrea Poli napravio je prekršaj u šesnaestercu nad Ederom, a sudac je ponovno pokazao na bijelu točku. Odgovornost je Eder koji bez većih problema svladava 16-godišnjeg vratara Milana Gianluigija Donnarummu za svoj deseti pogodak u sezoni.