MAXtv Prva liga, 21. kolo, 18.12.2015., Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 600
Suci: Duje Strukan, Mario Pepur, Hrvoje Radić
Roman Bezjak 53', 63'
Rijeka

Roman Bezjak odveo Rijeku do pobjede u Kranjčevićevoj, Zagreb 14. put poražen

Branimir Korać • petak, 18.12.2015.

U utakmici koja je unatoč dva pogotka teško mogla ikoga oduševiti, Rijeka je u Kranjčevićevoj svladala Zagreb golovima Romana Bezjaka i tako privremeno preuzela vodeću poziciju...

Alen Jurilj
77'

Dražen Medić
7
(do 70')
29
(do 79')
Matjaž Kek

Rijeka je 2015. godinu završila pobjedom, svladala je u gostima momčad Zagreba s 2:0 i tako barem dok Dinamo ne odigra susret protiv Intera, ponovno zasjela na prvu poziciju na ljestvici.

I dok Riječani mogu biti zadovoljni krajem godine, u Zagrebu imaju puno razloga za zabrinutost, uvjerljivo su posljednji i za njih bi ostanak u ligi bio ravan osvajanju naslova prvaka.

Iako Rijeka nije briljirala u ovom dvoboju, zasluženo je slavila jer je ipak bila poduzetniji i bolji protivnik. S druge strane Zagreb je značajno oslabljen brojnim izostancima zbog suspenzije nakon gostovanja u Zaprešiću i u okrnjenom sastavu teško se nosio s gostima.

Prvo poluvrijeme donijelo je vrlo malo kvalitetnog nogometa. Zagreb je ipak ostvario naum i nije primio pogodak, svega jedna opasnija prijetnja zabilježena je u prvih 45 minuta i to kada je na početku susreta glavom pucao Moises, ali ravno u Hercega.

Drugi dio ipak je otišao na stranu gostiju. Već u 54. minuti Roman Bezjak koristi lošu reakciju domaće obrane koja ne čisti ubačaj Tomasova iz kornera i Slovenac zabija za vodstvo.

Deset minuta kasnije već je 2:0. Ovaj put lijepa akcija gostiju, Moises je gurnuo loptu u 16 metara za Vešovića koji vraća samom Bezjaku i Herceg mora ponovno po loptu u mrežu.

Do kraja susreta nekih većih prilika nije bilo, ostalo je 2:0 za goste koji odnose sva tri boda.