MAXtv Prva liga, 21. kolo, 19.12.2015, 17:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1654
Suci: Domagoj Vučkov, Goran Perica, Robi Kezele
0:2 Hajduk
Hrvoje Milić 12'
Tino Sven Sušić 52'
Hajduk

Hajduk slavljem završio jesenski dio prvenstva, na Aldu Drosini splitski sastav porazio Istru

Denis Drljepan-Mihoci • subota, 19.12.2015.

U posljednjem kolu jesenskog dijela prvenstva momčad Hajduka je na Aldo Drosini slavila protiv domaćina Istre s rezultatom 2:0 i tako zadržao razmak od šest bodova u odnosu na Dinamo...

U svojoj posljednjoj utakmici na klupi Istre Robert Rubčić doživio je poraz od 2:0 protiv Hajduka, čime su Puljani upisali četvrti poraz u nizu.

Gosti su poveli u 12. minuti susreta. Nakon duže akcije Splićana lopta je stigla do Hrvoja Milića koji ju snažnim udarcem šalje pod gredu za svoj prvi pogodak u dresu Hajduka.

Igrala se 28. minuta Abdelhakim Bouhna ubacio je loptu u šesnaesterac do Stefana Nikolića koji nije ju nije dobro zahvatio, te je uslijedila kontra gostiju, Mijo Caktaš dugom loptom sjajno je proigrao Frana Tudora koji je prebrz za obranu domaćina, ali Vanja Iveša odličnom reakcijom sprečava drugi pogodak gostiju.

Pet minuta kasnije Tino Sven Sušić ubacio je loptu u šesnaesterac do Marka Bencuna koji s desetak metara promašuje protivnička vrata.

U 51. minuti gosti su stigli do drugog pogotka na susretu. Bencun se oslobodio svog čuvara i šalje povratnu loptu do Sušića koji je mirno pogodio za povećanje prednosti gostujućeg sastava.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao te je Hajduk upisao 11. pobjedu u sezoni. Ovom pobjedom splitski Bili zadržali su zaostatak od šest bodova u odnosu na prvoplasirani Dinamo.

Nakon odlaska Igora Pamića, Istra je u devet susreta upisala jednu pobjedu, dva remija i šest poraza. Uprava istarskog prvoligaša najavila je kako će u proljetni dio sezone krenuti s novim trenerom. 22. kolo na rasporedu je 13. veljače sljedeće godine.