MAXtv Prva liga, 21. kolo, 19.12.2015, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 888

Mihaela Bradovski • subota, 19.12.2015.

Hilal Soudani još jednom je bio Dinamov spasitelj. Dugo su se Modri mučili protiv Intera da bi na kraju Soudani u 87. minuti svladao Čovića i osigurao svojoj momčadi tri boda za prvo mjesto na ljestvici uoči odlaska na odmor...

Dominik Radić
60'
6
Jefthon Ferreira
87'
33
Darijo Ćavar
89'
Samir Toplak

Uz dosta muke Dinamo je stigao do nova tri prvenstvena boda. Inter se još jednom pokazao kao neugodan protivnik, držao je Modre u šahu sve do 87. minute kada još jednom u završnici svojoj momčadi pobjedu donosi Hilal Soudani.

Cijelim tijekom susreta Dinamo se mučio, nikako nije mogao probiti vrlo dobru gostujuću obranu, a s druge strane Eduardo je u nekoliko navrata odličnim obranama morao spašavati svoja vrata.

Inter se od početka postavio čvrsto, organizirano se branio i Dinamo nije lako dolazio do prilika. Prva ona velike došla je u 20. minuti kada je Pinto dobro prošao i ubacio za Ćorića, ali mladog veznjaka domaćina nadmudrio je vratar Čović.

Sredinom prvog dijela Zoran Mamić morao je povući prisilnu izmjenu nakon što je Bočkaj srušio Marka Pjacu, Dinamov reprezentativac nije mogao nastaviti utakmicu i zamijenio ga je Marko Rog.

U prvom poluvremenu malo toga se vidjelo, a na odmoru su takvim raspletom bili zadovoljniji gosti iz Zaprešića.

Odmah na početku drugog dijela priliku za debi u seniorskom sastavu dobio je talentirani Josip Brekalo koji je dobro odradio posao u nastavku susreta i pokazao da se na njega može računati.

Sredinom drugog poluvremena probudili su se i gosti, počeli sve ozbiljnije prijetiti Eduardu, ponajviše preko Ottochiana, ali Portugalac na vratima Dinama dobro je odrađivao posao.

U zadnjih deset minuta Dinamo je stvorio pritisak, nizali su se pokušaji, a u 87. minuti slomljen je otpor gostiju. Nakon ubačaja iz kornera Henriquez je prebacio loptu do Soudanija koji iz blizine zabija za konačnih 1:0.

Do kraja susreta promjena više nije bilo i momčadi su otišle na zimsku stanku uz podijeljen dojam. Dinamo može biti zadovoljan bodovima, a Inter pruženim otporom te tijekom cijele polusezone kvalitetnim nastupima koji su ga udaljili od one opasne zone iako u posljednje vrijeme nisu lako dolazili do bodova.

• Obrisan korisnik19.12.2015. u 22:20
    Na kraju ipak kvaliteta dođe na vidjelo!Potpuno zasluženo smo jesenski prvaci a na proljeće bez utega lige prvaka biti će još veća razlika!Bravo plavi!
  • Obrisan korisnik19.12.2015. u 20:28
    Sportoz, a da pronades neku drugu zanimaciju. Ovdje nemas srece. Ne ces je ni imati jos dugo.Samo ti pati. Sorry. Cestitke deckima i upravi. Nema predaje makar hajku nastavili svi kojima ste trn u oku. Za sve nas te bili i ostali Svetinja.
  • Obrisan korisnik19.12.2015. u 20:26
    zanimljivo.. neregularni uvjeti... i danas je bila magla pa se ne priča da je trebalo prekinuti. možda zato kaj dinamo nije vodio pa je onda sve bilo ok. imaš pravo, "zločinačka organizacija" je kriva šta su hajduk i rijeka nesposobni
  • sportoz19.12.2015. u 20:09
    I dok jedni uzmu 6 bodova u 3 utakmice na čistu sreću (i neregularne uvjete), drugi isto toliko i na isti način prosipaju. I umjesto da Rijeka ima 10 bodova prednosti, opet imamo zločinačku organizaciju na vrhu. Nadam se ljepšem proljeću. Hvala na minusima i doviđenja!