Davor Mikulić • nedjelja, 21.02.2016.

Igrači Lazija nisu uspjeli odnijeti puni plijen s gostovanja kod Frosinonea, no zato je sva tri boda upisala Roma koja je na Olimpicu bila više nego uvjerljiva protiv Palerma. Čak tri pogotka postignuta su u periodu od samo deset minuta...

Na gostovanju kod Frosinonea, momčadi sa samog dna prvenstvene tablice, momčad Lazija nadala se pobjedi, no danas čvrsti domaćin izdržao je sve napade i u konačnici uzeo vrijedan bod. Posjed lopte uvjerljivo je bio na strani gostiju koji su bili konkretniji, posebno u drugom poluvremenu, ali što je najbitnije – izostali su pogoci.

Prvi dio susreta nije ponudio mnogo uzbuđenja. Tek pokušaji Candreve iz 12. minute, odnosno Đorđevića iz 34. mogli bi se nazvati opasnijima, ali ipak bez prave prijetnje vrataru Lealiju.

Blanchard je otvorio nastavak svojim udarcem, a ubrzo vratima Lazija prijeti i Ciofani, što gostujući čuvar mreže uspješno sprječava. Klose i Candreva bili su igrači koji su na suprotnoj strani bili najbliže pogotku, no bez uspjeha.

Potpuno suprotnu utakmicu gledatelji su zato mogli vidjeti na Olimpicu gdje je Roma nakon poraza od Real Madrida dočekala Palermo. S jedne strane momčad s četiri uzastopne prvenstvene pobjede, a s druge momčad koja u posljednja četiri kola ima svega dva osvojena boda. Možemo reći da je tako izgledalo i stanje na terenu.

Roma je od samog početka preuzela kontrolu lopte i strpljivo gradila svoju igru. Na predah je otišla s jednim pogotkom prednosti, iako je rezultat mogao biti i veći. Edin Džeko je u 28. minuti propustio „nemoguće“, no zato se iskupljuje samo dvije minute kasnije na asistenciju svog sunarodnjaka. Pjanić je poslao loptu u gostujući kazneni prostor gdje ju Džeko prima između dvojice protivničkih igrača i pogađa mrežu nemoćnog vratara.

Na samom kraju prvog dijela dvaput je u prilici bio Pjanić. Prvo je iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu, a zatim i uputio udarac koji odlazi malo pored okvira vrata.

Samo dvije minute su trebale da Roma zaprijeti u nastavku. Neprecizno je tada pokušao Maicon, a onda, u periodu od samo deset minuta, domaćin postiže čak ti pogotka i stiže do više nego uvjerljive prednosti. Seydou Keita je postavio 2:0 u 52. minuti, a onda u razmaku od samo tri minute Salah postiže dva svoja pogotka za velikih 4:0.

Poništio je sudac nešto kasnije zbog zaleđa i dva pogotka, po jedan na svakoj strani, a rezultat se nije mijenjao do 89. minute. Nakon dvije asistencije, svoj drugi pogodak na susretu postigao je Edin Džeko koji je postavio konačnih i velikih 5:0.