Davor Mikulić • subota, 20.02.2016.

Dvije zanimljive utakmice u subotu je ponudila Seria A na kojima je postignuto osam pogodaka. Verona je na domaćem terenu dohvatila tek drugu ovosezonsku pobjedu, a tri boda upisao je i Inter u čijem su početnom sastavu bili Ivan Perišić i Marcelo Brozović...

Verona – Chievo 3:1

Dva crvena kartona, dva udarca s bijele točke i četiri pogotka ponudio je susret Verone i Chieva u kojem je mogao uživati svaki gledatelj. Posljednja Verona dočekala je današnjeg gosta s čak 16 bodova zaostatka i 10 bodova od momčadi koja se nalazi izvan zone ispadanja, no niti to nije bila prepreka do tek druge pobjede ove sezone.

Domaći je sastav bio bolja momčad do prvog pogotka na susretu, a prijetili su preko Luce Tonija i Artura Ionite koji nisu uspjevali savladati vratara. Međutim, Spolli je u 29. minuti napravio prekršaj koji sudac karakterizira kao najstrožu kaznu i Verona dobiva do tada najbolju priliku. Tonijev udarac brani gostujući vratar, ali iz popravnog talijanski veteran zabija za vodstvo svoje momčadi. Bio je to i rezultat s kojim se otišlo na predah, iako je Pazzini imao sjajnu prigodu u 37. minuti za povećanje prednosti.

Chievo je otvorilo nastavak dobrim pokušajem Inglesea kojem nedostaje preciznosti, a samo pet minuta poslije toga Pazzini, uz malo sreće, šalje loptu iza Bizzarrija i donosi novu radost domaćim navijačima.

Dvadeset minuta prije kraja vraća se Chievo, također udarcem s bijele točke. Precizan je bio Pellissier, a dodatni problem domaćinu bio je drugi žuti karton Marca Guide koji je morao napustiti teren. Međutim, deset minuta kasnije i gosti ostaju s desetoricom na terenu nakon što Spolli dobiva drugi žuti karton.

Artur Ionita se u 86. minuti još jednom našao u dobrom prigodi koju neiskorištava, no zato u petoj minuti sudačke nadoknade postiže treći pogodak domaćina i riješava sve dvojbe oko pobjednika. Kako je već navedeno, tek druga ovosezonska pobjeda Verone, ali sedmi bod u samo sedamnaest dana.

Inter – Sampdoria 3:0

Barem privremeno, na četvrtu poziciju talijanske Serije A zasjeo je Inter koji je rezultatom 3:1 ispratio Sampdoriju, iako je prema prikazanom na terenu utakmica mogla završiti i drugačijim ishodom. Ivan Perišić i Marcelo Brozović našli su se u domaćem sastavu od samog početka.

Prvu veću prigodu na susretu imao je Quagliarella u 11. minuti kada njegov udarac zaustavlja Handanović, da bi samo minutu poslije domaćem vrataru prijetio i Andrea Ranocchia koji loptu šalje tek malo iznad okvira vrata. Jedini pogodak prvog dijela gledatelji su vidjeli u 23. minuti kada je Inter poveo. D'Ambrosio je ispratio udarac iz kuta i pogodio za slavlje navijača, a to je, zapravo, bilo i jedino vrijedno što je domaćin napravio u prvih 45 minuta.

Nastavak su novom prijetnjom otvorili gosti koji pokušavaju preko Doda u 51. minuti, a šest minuta kasnije Inter povećava svoje vodstvo i dovodi Sampdoriju u situaciju iz koje se teško može izvući. Miranda je bio strijelac nakon što je glavom loptu poslao iza gostujućeg vratara.

Najopasniji igrač Sampdorije bio je Fabio Quagliarella koji je pokušavao vratiti svoju močad u utakmicu, ali onda Inter postiže i treći pogodak i riješava sve dvojbe oko pobjednika, ako ih je tada više i bilo. Igrala se 76. minuta susreta kada je Mauro Icardi pogodio nakon odličnog solo prodora.

Konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi postavlja Fabio Quagliarella koji napokon, ali prekasno, iskorištava jednu od mnogobrojnih gostujućih pokušaja.