Napoli
Napoli 1:1 Milan
Milan

Nikola Raič • ponedjeljak, 22.02.2016.

26. kolo talijanskog prvenstva kompletirano je derbijem kola u kojemu su Napoli i Milan podijelili bodove…

Nakon poraza od Juventusa, Napoli je tražio povratak na vrh, dok Milan još uvijek sanja o Ligi prvaka. Večerašnji remi ne pomaže ni jednima ni drugima. Napoli ostaje bod iza Juventusa, a Milan je na velikih šest bodova od Rome.

Siniša Mihajlović trener Milana, zadovoljan je formom svoje momčadi:“Konačno smo konstantni i dobro igramo. Utakmica protiv Napolija je vrlo važna, oni će htjeti pobjedu jer ih vraća na vrh tablice. Oni su jaka momčad koja zaslužuje svaki respekt. Ako odigramo kako znamo, sigurno ih možemo namučiti i ostvariti dobar rezultat. Iskreno se radujem ovom susretu, najrađe bi i ja zaigrao i čuvao Higuaina, to bi bio duel za pamćenje“, duhovito je zaključio najavu dvoboja Siniša Mihajlović.

Domaćini su tijekom tjedna bili na teškom gostovanju u Španjolskoj, gdje se nisu dobro proveli. Villarreal je pobijedio Napoli 1:0 u utakmici Europa lige. Drugi je to uzastopni, 1:0, poraz Napolija, nakon onoga protiv Juventusa. Sarri je tijekom vikenda pokušao revitalizirati i osvježiti svoju momčad te ju motivirati za ovu važnu utakmicu.

Napoli je bio bolja momčad u prvih 45 minuta. Domaćini su napadali i prijetili, igrali su bolje i trebali su povesti i ranije. Prvo je prijetio Insigne u 16. minuti, ali je bio neprecizan. Nakon toga Callejon nije iskoristio odlično dodavanje Higuaina u 35. minuti. Dobra i napadačka igra, domaćinima se isplatila u 39. minuti kada su konačno poveli. Strijelac je bio Insigne. I kada se činilo da će Napoli sa zasluženom prednošću na odmor, Milan je „iz ničega“ izjednačio. Krasan pogodak postigao je Bonaventura.

I u drugom dijelu gledamo istu utakmicu, Napoli od prvog sučevog zvižduka dominira terenom i pokušava doći do sva tri boda. Milan nije pošteno prešao centar, a domaćin nije uspio kapitalizirati svoju dominaciju u posjedu lopte. Najveću prigodu propustio je Mertens u 67. minuti, dobro je pucao, ali je njegov udarac odsjeo na stativi. u 82., u prilici je bio Higuain, ali je i on neprecizan. Do kraja utakmice uspio je Milan sačuvati bod, ali da su ga zaslužili, nisu.