Nikola Raič • nedjelja, 21.02.2016.

Nedjeljno popodne na „Čizmi“ obilježile su golijade u Atalanti i Sassuolu te preokret Genoe protiv Udinesea…

Atalanta – Fiorentina 2:3

Atalanta ne zna za pobjedu u 2016., a njen niz bez upisana tri boda traje već 10 utakmica. S druge strane, gosti su šest utakmica bez poraza, a danas su oba niza nastavljena. Fiorentina je slavila s 3:2 i upisala tri važna boda.

U prvom dijelu nismo vidjeli pogotke, ali gledatelji nisu ostali osiromašeni i za dobar nogomet. Obje momčadi imale su nekoliko prilika, a najizgledniju propustio je Pasqual u 10. minuti susreta. Njegov udarac obranio je vratar domaćina. na kraju prvog dijela zadovoljniji ostaju domaćini, jer ipak je Fiorentina bila bolja momčad.

Nakon odmora, gosti ne staju. Čak dapače, zaigrali su još bolje i konačno došli do zasluženog vodstva. U 67. minuti strijelac je bio Fernandez, a pobjedu Fiorentine potvrdio je Tello pogotkom u 81. minuti za 2:0.

Iako se činilo da će to biti to od ovog susreta, u posljednjih 10 minuta uslijedio je spektakl. Prvo su gosti zabili za 2:1, strijelac je bio Conti u 84. minuti. Samo tri minute kasnije, na dva razlike vraća Nikola Kalinić, a u 91. Pinnila zabija za 3:2. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je crveni karton u 92. minuti dobio Conti.

Fenomenalno drugo poluvrijeme u Atalanti, ali na kraju gosti odnose sva tri boda. Milan Badelj je odigrao cijelu utakmicu, a Nikola Kalinić je u igru ušao u 60. minuti.

Genoa – Udinese 2:1

U dvoboju Genoe i Udinesea obje momčadi tražile su izlaz iz loše forme, a domaćini i bijeg iz zone ispadanja. Unatoč vodstvu Udinesea, Genoa odnosi tri boda, koja im je u posljednjoj minuti susreta spasio vratar.

Dobro su domaćini otvorili utakmicu, uspostavili kontrolu nad terenom i u nekoliko navrata prijetili vratima Udinesea. Nizali su prigode Laxalt, Cerci i Rincon, ali su bili neprecizni ili je Karnezis bio na mjestu. U jeku napada Genoe, hladan tuš za domaćina, Udinese zabija iz prve prave prigode, a strijelac je bio Adnan iz slobodnog udarca u 33. minuti.

I u drugom dijelu Genoa je bolji protivnik. Prvu prigodu propušta Suso u 51. minuti susreta, ponovno je sjajno reagirao Karnezis. u 57., nemoćan je bio i Karnezis. Cerci je ovoga puta izašao kao pobjednik iz tog dvoboja, nakon što je sigurno realizirao kazneni udarac. Pogodak je dodatno probudio Geonu, pa tako i Laxalt namješta svoje nišanske sprave i zabija za potpuni preokret. U posljednjoj minuti susreta imao je Di Natale prigodu iz kaznenog udarca donijeti bod svojoj momčadi, ali je Mattia Perin obranio njegov udarac.

Torino – Carpi 0:0

Domaćin je tražio nastavak dobrih igara, nakon lošeg ulaska u 2016., a kao idealan protivnik za to učinio se Carpi. No, gosti se nisu predali prije dolaska u Torino, već su odigrali hrabru utakmicu i zasluženo osvojili bod.

Prvih 45 minuta susreta proteklo je u potpunoj dominaciji domaćina, ali je momčad Carpija uspjela zaustaviti sve njihove nalete. I u drugom dijelu Torino je vodio igru, prijetio i pokušavao doći do vodstva. Najbolju priliku za to, domaćin je imao u 76. minuti, kada je sudac susretan dosudio najstrožu kaznu za Torino. No, Belec, je pročitao Lopeza i rezultat je ostao nepromijenjen.

Sassuolo – Empoli 3:2

Najzanimljiviju utakmicu nedjeljnog popodneva odigrali su Sassuolo i Empoli, a u konačnici su domaćini slavili s 3:2. Ovom pobjedom Sassuolo je prekinuo dugi niz od sedam utakmica bez pobjede.

Nije sve počelo kako su zamislili domaćini. Nakon 35 minuta bili s golom zaostatka i igračem manje. Missiroli je u 31., dobio drugi žuti karton, a Zielinski je zabio za vodstvo gostiju. Samo dvije minute nakon toga dobivamo izjednačenje po broju igrača, Tonelli je zaradio drugi žuti. u 41. Berardi se pobrinuo i za izjednačenje na semaforu.

Drugi dio Sassuolo otvara uraganski. U samo pet minuta, Defrel zabija dva pogotka za potpuni preokret i visoko vodstvo domaćina. Dvadeset minuta kasnije, Empoli se vraća u igru. Maccarone uspješno izvodi kazneni udarac za 3:2, ali je to bilo sve od gostiju. Sassuolo je sačuvao tri boda do kraja utakmice.

Kasnije popodne igraju Frosinone i Lazio, a nedjeljni raspored u prime timeu završavaju Roma i Palermo.