Davor Mikulić • subota, 05.03.2016.

Dva susreta 28. kola talijanskog prvenstva odigrane su u subotu, a uvjerljivi su bili Sampdoria i Napoli koji su upisali po nova tri boda te se tako odmaknuli od samog dna, odnosno bodovno izjednačili s Juventusom na vrhu...

Posljednjeplasirana momčad talijanske Serie A dočekala je Sampdoriju nadajući se pozitivnom rezultatu i eventualnoj tek trećoj prvenstvenoj pobjedi. Međutim, već na otvaranju susreta bilo je jasno kako od toga neće biti ništa, dok gosti nisu mogli poželjeti bolji početak.

Zaprijetili su odmah u drugoj minuti, ali domaći vratar zaustavlja taj pokušaj, isto kao i četiri minute kasnije, no lopta se odbija do Roberta Soriana koji pogađa mrežu za minimalno vodstvo Sampdorije. Ono je trajalo svega pet minuta jer dolaze gosti i do drugog pogotka koji je, zapravo, već tada riješio pitanje pobjednika. Strijelac je ovog puta bio Antonio Cassano i to ponovno nakon odbitka, ali njemu se lopta vraća od grede, a domaći igrač na gol-liniji ne uspijeva spriječiti povećanje gostujućeg vodstva.

Nakon pola sata igre postavljen je već i konačan rezultat utakmice. De Silvestri je ubacio loptu u sredinu gdje branič Verone nema šanse protiv dvojice gostujućih igrača, a sjajnim udarcem Christodoulopoulos pogađa za velikih 0:3.

Do odlaska na predah gledatelji su vidjeli po jednu prigodu na svakoj strani. Quagliarella je prijetio domaćem vrataru, a na drugoj strani svoju priliku ne iskorištava Luca Toni koji isto čini i u osmoj minuti nastavka. Bolje su zaigrali igrači Verone u tom drugom poluvremenu, ali bez konkretnijeg rezultata ili opasnosti po vratara Viviana. Možda i najbolja prigoda viđena je na domaćoj strani kada je u 66. Cassano gađao iznad okvira vrata.

Bolje otvaranje susreta nije mogla poželjeti niti momčad Chieva koja je večeras bila gost Napoliju. Druga minuta donijela im je vodstvo do kojeg su došli preko Rigonija, ali zahvaljujući nevjerojatnoj pogrešci domaćeg braniča koji se poigravao kao posljednji čovjek obrane. Nicola Rigoni iskorištava ponuđenu priliku i snažnim udarcem ostavlja vratara bez ikakvih šansi.

Međutim, na momčadi koja traži pobjedu kako bi se bodovno izjednačila s Juventusom primljeni pogodak nije ostavio ozbiljnijeg traga pa se rezultat vraća na početak samo pet minuta kasnije. Svojim 26. pogotkom ove sezone sjajnu je akciju završio Gonzalo Higuain.

Napoli je bio puno bolja momčad tijekom cijelog prvog poluvremena pa prije odlaska na predah stižu i do svog drugog pogotka te preokreta poslije kojeg se, pokazalo se kasnije, gosti više nisu mogli vratiti. Jorginho je ubacio loptu u gostujući peterac, a tamo se najbolje snalazi Chiriches koji iz blizine pogađa glavom.

Iako su u nastavku igrali nešto slabijim ritmom, domaći igrači postižu još jedan pogodak i potvrđuju svoju pobjedu. Konačnih 3:1 postavio je Jose Callejon u 70. minuti, iako je četiri minute ranije to mogao učiniti i Higuain, ali vratar brani njegov pokušaj uz pomoć grede.