Inter
Inter 3:1(2:1) Palermo
Palermo

Niko Rukavina • nedjelja, 06.03.2016.

U posljednjoj utakmici 28. kola talijanske Serije A, Inter je s 3:1 svladao Palermo na Giuseppe Meazzi. Jedan od junaka Nerazzurra bio je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je zabio i asistirao, dok je Marcelo Brozović odigrao posljednje 24 minute.

Nakon dobre igre i ispadanja od Juventusa u polufinalu talijanskog Kupa, Inter je odigrao još jednu dobru utakmicu i svladao neuvjerljivi Palermo na domaćem terenu. Sicilijancima je ovo bila sedma uzastopna utakmica bez pobjede, a Inter se i dalje nalazi pet bodova od mjesta koje vodi u Ligu prvaka.

Nakon hrvatskog „šoua“ protiv Juventusa, jedan od dvojice Interovih Hrvata, vodio je svoju momčad do pobjede. Već u 11. minuti Ivan Perišić je dodao Ademu Ljajiću koji snažnim udarcem s 20 metara dovodi Inter u vodstvo.

Nerazzurri su udvostručili prednost u 23. kada je svoj 12. prvenstveni pogodak zabio Mauro Icardi na asistenciju Rodriga Palacija. Inter je bio bolja momčad, do kraja poluvremena je imao još dvije dobre prigoda za povećanje vodstva i činilo se kako će domaćini na odmor sa sigurnom prednosti, no u posljednjoj minuti Palermov Franco Vasquez smanjuje zaostatak na asistenciju Andree Rispolija.

Drugi dio počeo je jako dobro za Inter, a na korak do pobjede doveo ih je Perišić pogotkom glavom u 54. minuti na asistenciju Icardija. Inter je potom „sakrio“ loptu gostima sa Sicilije te se do kraja utakmice, unatoč po nekoliko dobrih pokušaja s obje strane, rezultat nije mijenjao.

Marcelo Brozović u igru je ušao u 66. minuti umjesto Ljajića, dok je Perišić odigrao svih 90 minuta. Kod Palerma, Mato Jajalo i Josip Posavec cijelu utakmicu proveli su na klupi za pričuve.

• Obrisan korisnik07.03.2016. u 00:32
    Trebalo je Manciniju 8 mjeseci da shvati da Ljajić i Perišić moraju igrati zajedno jer su to jedina dva kreativna vezna koja ima. Na stranu što je Inter realno od svih kandidata za naslov (uz Fiorentinu) imao najmanje šanse i što je Juventus ipak svijet za sebe u Italiji (nerado to govorim, ali je... [više na forumu]
  • Veni vidi vici06.03.2016. u 22:59
    od početka se vidilo da je Inter odlučno ušao u utakmicu da pobijedi i koliko god su večeras bili bolji od Palerma toliko su u prošlom kolu bili lošiji od Juventusa što pokazuje da je Inter po kvaliteti još uvijek dosta daleko od vrha talijanske lige