Mihaela Bradovski • nedjelja, 06.03.2016.

U šest nedjeljnih dvoboja u Serie A, nije bilo previše pogodaka, a Juventus je ostao tri boda ispred Napolija pobjedom protiv Atalante. Sassuolo je zaustavio Milanovu seriju utakmica bez poraza...

Torino je u Rimu ugostio momčad Lazija i remizirao 1:1. U posljednja tri kola ove dvije momčadi tako su upisale dva remija i poraz, a ovaj remi stigao je u ravnopravnom dvoboju koji je mogao otići na bilo koju stranu.

Domaćin je propustio veliku priliku u ranoj fazi doći do lijepe prednosti nakon čega se Lazio vratio u utakmicu. U 12. minuti Torino je stigao do vodstva pogotkom Belottija koji se najbolje snašao u gostujućem kaznenom prostoru.

U 22. minuti opravdano je dosuđen kazneni udarac za domaćina koji je skrivio Cataldi, ali Ciro Immobile puca visoko preko gola i propušta veliku priliku.

Kazna je stigla u 78. minuti kada Lazio dolazi do poravnanja. Ponovno je dosuđen kazneni udarac, a Biglia je bio precizniji od Immobilea.

Juventus je zadržao vodeću poziciju i nakon ovog kola i to zahvaljujući pobjedi u gostima kod Atalante. Mario Mandžukić odigrao je svih 90 minuta i sudjelovao je kod oba gola gostiju.

U 24. minuti Mandžukić je nakon kornera glavom spustio loptu do Barzaglija koji ostaje sam u petercu i lakoćom iz blizine zabija za vodstvo.

Konačna odluka stigla je u 86. minuti kada Lemina nakon kratkog dodavanja Mandžukića u solo prodoru prolazi kroz obranu domaćina i onda zabija za konačnih 2:0 udarcem s 18 metara.

Seriju poraza nastavio je Empoli koji je gostovao kod Genoe i izgubio s minimalnih 1:0. Pobjednički pogodak postigao je u 48. minuti Luca Rigoni na dodavanje Cercija poslije vrlo loše reakcije gostujuće obrane.

Frosinone je uzeo sva tri boda na svom travnjaku protiv Udinesea kojeg je svladao s 2:0. Skroman nastup gostiju koji su bili u podređenoj poziciji i teško su se nosili s raspoloženim domaćinom.

Već u 12. minuti Ciofani je doveo domaćina u vodstvo da bi pobjedu potvrdio u 60. minuti Blanchard. Stipe Perica kod gostiju je zaigrao od 71. minute umjesto Thereaua dok Andrija Balić nije igrao.

Serija dobrih rezultata Milana zaustavljena je kod Sassuola koji je slavio s 2:0. Niti igrač više u zadnjih 15 minuta nije pomogao gostima koji se nisu uspjeli vratiti iz minusa.

Duncan je doveo domaćina do prednosti, a nakon ubačaja Vrsaljka, Sansone je zabio za 2:0. U 77. minuti Defrel je zaradio drugi žuti karton.