Real Betis
Real Betis 2:0 Granada
Granada

Petar Jenjić • nedjelja, 06.03.2016.

U prvom dvoboju današnjeg dana momčad Real Betisa ugostila je Granadu i slavio rezultatom 2:0 golovima Alfreda N'Diaye i Rubena Castra. Ipak, ovu utakmicu je obilježilo deset žutih i dva crvena kartona.

Bila je ovo vrlo važna utakmica za obje momčadi u borbi za ostanak. Betis i nakon šest uzastopnih utakmica ne zna za poraz, dok Granada nakon dvije uzastopne pobjede upisuje poraz i dodatno si otežava borbu za ostanak u Primeri.

Ne pretjerano zanimljivo prvo poluvrijeme nije donijelo neke značanije prilike opasne po gol. Uz gotovo izjednačen posjed lopte, broba se uglavnom vodila na sredini terena. Jedinu priliku imao je domaći sastav preko Jorgea Moline, no njegov udarac je vratar gostiju Andres Fernandez obranio i loptu poslao u korner.

U 53. minuti ukazala se prilika za pobjedu Granadi kada je igrač domaćih Juan Vargas zbog oštrog prekršaja dobio isključujući drugi žuti karton. Šest minuta kasnije David Barral je lijepo pucao glavom, ali vratar domaćih Antonio Adan još ljepše brani. Sljedeće minute glavni igrač na terenu bio je sudac. Uz puno prekršaja i dodijeljenih žutih kartona nismo vidjeli nešto puno od nogometa. U 85. minuti domaći dolaze do prednosti. Joaquin je ubacio loptu iz kornera, a najviši u skoku bio je Alfred N'Diaye koji posprema loptu u mrežu za 1:0. U 90. minuti nakon solo akcije prema golu gostiju puca Joaquin, ali lopta odlazi pored gola. Izravni crveni karton na utakmici dobio je tri minute kasnije vratar gostiju Fernandez zbog igranja rukome izvan kaznenog prostora da bi spriječio gol. Međutim iz usporene snimke vidjelo se da je sudac pogriješio. Slobodni udarac izveo je Ruben Castro i lijepo pogodio za potvrdu Betisove pobjede.